Що таке корпусні меблі

Загальна картина кімнати формується меблями. Ці конструкції забезпечують функціональність, задають настрій, підтримують стилістичне спрямування в інтер'єрі. Корпусні меблі — те, без чого не обійдеться жодна кімната. Такі варіанти встановлюються у вітальні, коридорі, на кухні, спальні та дитячій. До цієї категорії відносяться шафи, комоди, полки, комп'ютерні столи, стелажі та інші елементи, в основі яких — каркас. Корпусні меблі формуються з горизонтальних і вертикальних поверхонь, що утворюють цілісну конструкцію. Основне призначення таких предметів — розміщення і зберігання різних речей. У чому переваги конструкцій, як їх вибрати і з яких матеріалів створюються елементи корпусного типу?

Особливості конструкції

Корпус — жорстка основа виробів. Вона складається з горизонтальних або вертикальних елементів, які з'єднані між содою під прямим кутом. До корпусу приєднуються інші деталі, які створюють простір для зберігання речей: секції, полки, фурнітура та напрямні. За конструкцією меблі діляться на:

  • секційну;
  • блочну;
  • комбіновану;
  • стелажну.

Основні елементи виробів такого типу: дверцята, задні і бічні стінки, кришки, дно. Перші не тільки приховують наповнення всередині, але і виконують декоративну функцію. Сьогодні існують моделі різних форм і розмірів для обстановки кімнат будь-якого призначення. В каталогах деяких виробників є і м'які корпусні меблі, яка додатково оснащені ящиками для зберігання речей, об'ємними підлокітниками з секціями, що підвищує їх функціональність.

Матеріали виконання

Основні матеріали для виробництва корпусних меблів: МДФ, ДСП або ЛДСП, масив дерева. Перші три характеризуються відмінною міцністю, легко піддаються обробкам. Конструкції з даних матеріалів представлені різноманітністю стилів і забарвлень.

Меблі з масиву втілюють в собі елегантний дизайн. Це міцні і надійні конструкції, які використовуються в класичних і сучасних інтер'єрних рішеннях. Але їх вартість вище, ніж ціна виробів з МДФ або ДСП.

Задні стінки конструкцій закриваються фанерними листами, а фасад може бути прикрашений дверцятами зі скла, металу, бамбука або емалі.

Переваги корпусних меблів

Купівля корпусних меблів дозволяє створити «стінку» з урахуванням власних уподобань, облаштувати кімнату тільки необхідними елементами. Варіанти збірки індивідуальні. Але це не єдина перевага корпусних меблів. Інші плюси таких конструкцій:

  • мобільність. Ви можете розібрати «стінку», змінити положення складових елементів, доповнити її новими предметами. З нею легко планувати інтер'єр і розширювати функціонал;
  • універсальність. Серед розмаїття варіантів можна підібрати рішення для стиля кімнати, класичного або сучасного. Індивідуальні корпусні меблі впишуться у будь-який інтер'єр;
  • функціональність. У таких системах можна розмістити велику кількість предметів і речей, горизонтальні поверхні використовуються в якості місця для побутової техніки або елементів декору.

Багато виробників реалізують послугу виготовлення меблів на замовлення. Це дозволить створити предмети з ексклюзивним дизайном і параметрами, які допоможуть раціонально використовувати вільний простір в кімнаті. Вартість корпусних меблів формується кількістю елементів, розмірами і матеріалами виконання. Ви можете зібрати набір, який дозволить вкластися в запланований бюджет на обстановку вітальні, кухні, коридора.

Рекомендації по вибору

Меблі забезпечують комфорт і зручність для всіх членів сім'ї. Щоб вони довго виконували свої функції, необхідно не поспішати з покупкою і грамотно підійти до вибору. Одні з головних критеріїв — розміри і матеріали. Корпусні меблі повинні бути міцними, надійними, жорсткими і стійкими. Зверніть увагу, що підлогові і підвісні шафи не рекомендується міняти місцями.

Ще один критерій — дизайн корпусних меблів. Вони повинні гармонійно поєднуватися з обраним стилістичним оформленням кімнати, доповнювати загальну картину в інтер'єрі. В каталогах виробників є варіанти для класичних і сучасних напрямів. Продумуйте поєднання елементів і їх розміщення. Дверцята або ящики повинні вільно відкриватися, не закривати доступ до інших секцій або блоків.

Здійснюйте покупку у надійних, перевірених виробників, які використовують якісні матеріали, надають гарантії на свою продукцію. Такі вироби прослужать довго, протягом тривалого терміну експлуатації збережуть свої функціональність і вигляд, допоможуть створити інтер'єр, наповнений унікальною атмосферою і індивідуальністю.

Дата
Корисні поради
Схожі публікації
11 травня 2019
Корисні поради
Організація гардеробної кімнати
Гардеробна кімната являє собою, по суті, впорядковану систему полиць, стелажів, корзин і т. д. Всі вони розташовані таким чином, щоб речі були на виду. У цьому принципова відмінність вбиральні від комор і глибоких шаф. Дуже часто цю роль виконує шафа купе. Це найпростіше рішення, але все ж не зовсім одне й те саме.
11 липня 2019
Корисні поради
Що таке ДСП?
Найбільш затребуваним матеріалом у виробництві меблів на сьогоднішній день є деревно-стружкові плити, іменована абревіатурою ДСП. Вона являє собою композиційний матеріал, виготовлений методом гарячого пресування деревної тирси.
17 березня 2020
Корисні поради
Секрети створення стильного інтер'єру у вітальні
Вітальня вважається центром, «серцем» квартири або будинку. Зазвичай це найпросторіше приміщення, яке ще називають «велика кімната» або зал.