Рекомендації по влаштуванні кухні: ергономіка, зручність та дизайн - Меблі на замовлення. Виготовити меблі під замовлення - СТЕРХ

Рекомендації по влаштуванні кухні: ергономіка, зручність та дизайн

Рекомендації по влаштуванні кухні: ергономіка, зручність та дизайн

З чого треба починати планування кухні?

Якщо ви тільки на етапі ремонту, то це найвдаліший час для початку планування кухні, адже перший етап – це комунікації. Саме зараз потрібно почати планувати виводи під електрику, витяжку, підсвітку та побутову техніку. Ось пара моментів, які треба врахувати на даному етапі:

  • Плануючи розміщення вентиляційного каналу під витяжку, розміщайте його прямо над нею, тоді ви уникнете втрати ККД витяжки. І у цьому ж місці повинен бути виведений дріт для її підключення;
  • Розетки для підключення побутової техніки розміщуються в сусідніх секціях, поряд з технікою.
  • Виводи для підключення посудомийки, так само, повинні знаходитись у сусідній секції і мати безперешкодний доступ.
  • Перед вкладанням фартуху врахуйте висоту посудомийки та рівень, на якому починається витяжка, для уникнення ситуації, в якій фартух може стати на заваді точному розміщенні цієї техніки.

 

«Правило трикутника» більше не діє, чому?

плануванні кухні застосовували правило трикутника
Ще з радянських часів при плануванні кухні застосовували правило трикутника. Холодильник, плита та мийка розміщувались по кутам уявного трикутника. Це дійсно зручний спосіб розміщення для типових планувань квартир, які будувались за радянських часів, площа таких кухонь була дуже малою, а тому, саме таке розміщення було оптимальним. Але зараз вже багато чого змінилось і планування стали більш різноманітніші, а площі – значно більші. Тепер враховуємо наступне:

   • Лівша ви, чи правша? Обов’язково враховуйте цей фактор самостійно/з дизайнером/з меблярами. Адже те, що зручно для одних, буде пропорційно не зручно для інших.
   • Мийка та плита не можуть стояти поруч. По-перше, це не безпечно, по-друге, не зручно.
   • Раніше сушки для посуду розміщували у верхніх шафках. Забудьте про це, якщо маєте посудомийку. Економію часу та зручність у роботі вам надасть сушка, яка розміщену внизу, біля мийки. Але ні в якому разі не розміщайте їх у кутках, адже відкриваючи дверцята посудомийки, не зможете відкрити шафку з сушкою, чи навпаки.
   • Плануючи кухню з островом подбайте про те, щоб прохід між островом і кухонними шафами був не менше 80 см. Це дасть змогу комфортно переміщатись вам, та безперешкодно відкривати шухляди та дверцята.
   • Якщо купуєте кухню на замовлення, то при плануванні висоти нижніх шаф враховуйте зріст того, хто буде на ній проводити найбільше часу. Також це стосується рівня верхніх полиць.

 

Декоративна підсвітка на кухні

Освітлення– важливий елемент зручності в роботі на кухні. Зазвичай декоративною підсвіткою обладнують робочу поверхню, відкриті полиці і шафи зі скляними фасадами.

   • Хочете розмістити підсвітку робочої зони на кухні? Обирайте сенсорний вмикач. Це зручно тим, що вам не доведеться торкатись нього маючи брудні руки під час приготування.
   • Для кухні більше підійде нейтральний білий колір підсвітки.

Декоративна підсвітка на кухні

Стільниця на кухні

Коли ваше планування підійшло до етапу вибору стільниць, то ви опинитесь перед наступним вибором: ДСП, HPL, камінь штучний або натуральний. Ось факти, які допоможуть вам визначитись:

   • Стільниця з ДСП – це не дорогий і популярний матеріал. Стільниці з ДСП мають дуже широкий вибір декорів: від текстур з камінням до деревоподібних, які імітують благородні породи дерев. Якщо оберете ДСП, то зверніть увагу на те, щоб ДСП обов’язково був вологостійким і вкритим шаром HPL. Отож, якщо маєте стислий бюджет, це ідеальний варіант. Навіть при якихось пошкодженнях, її буде легко замінити.

Стільниця з ДСП

   • HPL – багатошаровий пластик. Має міцну поверхню. 100% вологостійкий. Не боїться механічних пошкоджень. Щодо дизайну, то має широку витончену лінійкою. Стільниці HPL можуть бути товщиною в 12 мм, що є значною естетичною перевагою.

HPL – багатошаровий пластик

   • Камінь – це те, що прослужить усе життя. Тут не страшні ніякі пошкодження, вологості чи інші чинники. Дизайн з кам’яною стільницею буде виглядати вишукано та дорого. Які мінуси? Ціна. Це буде найдорожчим варіантом, але ж якість і зовнішній вигляд прямо пропорційні.

Дизайн з кам’яною стільницею

Отож, обираючи стільницю ключовими факторами стануть ціна та якість: за вищу ціну – отримаєте «по життєву» гарантію. За найнижчу вартість буде теж хороший продукт, але не такий довговічний.

І на останок:

  • Найчастіше корпус кухні роблять з ДСП не менше 18 мм товщиною, для надійності конструкції.
  • Всі торці, навіть скриті, кромкуються з pur-клеєм для уникнення потрапляння вологи у середину матеріалу.
  • Плануйте виготовлення фасаду з плитних матеріалів з високою зносостійкістю і максимально легкими в догляді.
  • Для мінімалістичних кухонь з однотонними декором найбільше підійдуть фасади з покриттям soft-touch, які не залишають відбитки і легко відмиваються. Або текстурні декори, які не будуть потребувати додаткового догляду за рахунок малюнку і фактури.
Дата
ПРО ДИЗАЙН
Схожі публікації
07 Грудня 2020
Акції та новинки
Замовити кухню преміум-якості і встигнути до початку свят.
Виготовлення кухні преміум-класу за 15 днів, можливо тільки з «Стерх»!
13 Лютого 2020
Акції та новинки
НОВИНКА 2020! Fibracolor Negro I Plast!
Fibracolor Negro I Plast інноваційний матеріал, який пропонує тільки компанія "СТЕРХ"! Ми гарантуємо, побачивши в живу вироби з Fibracolor Negro I Plast та фрезеруванням, ви неодмінно захочете собі подібний виріб!

Є ПИТАННЯ?

Консультация мебельщика

Звертайтесь за корисною консультацією!
Ми допоможемо! Наша мета – допомогти розібратися, які меблі, з яких матеріалів та фурнітури вам потрібні. Скільки вона коштуватиме, а що вам взагалі не потрібне. Так, це безкоштовно.

Олена Литвиненко.
Керівник відділу продажу