МДФ І ДСП: Розвінчуємо меблеві міфи - Меблі на замовлення. Виготовити меблі під замовлення - СТЕРХ

МДФ І ДСП: Розвінчуємо меблеві міфи

МДФ І ДСП: Розвінчуємо меблеві міфи

МДФ І ДСП: Розвінчуємо меблеві міфи

Найпоширеніші матеріали при виготовленні меблів – це МДФ і ДСП. І навколо них зібралося багато міфів. Подейкують, що через порівняно невисоку вартість сировини, готовий виріб з такого матеріалу буквально «фонить» формальдегідом. А ненатуральна плита моментально вбирає у себе будь-які забруднення.

Давайте дізнаємося, чи є підстави вірити цим байкам?

Міф 1. Меблі з ДСП та МДФ – неекологічні?

Дерев’яні меблі – це круто, а МДФ та ДСП – це шкідливо. «Коріння» цього міфу треба шукати десь у радянських роках, коли питанню токсичності не приділяли занадто багато уваги. Та цікаво ось що: формальдегід присутній в різних матеріалах – у тому числі і у масиві натуральної деревини.

Слід зауважити, що в наш час у Європі є поділ матеріалів за класом екологічної безпеки – Е0 (гіпоалергенний), E1 (безпечний за рівнем емісії формальдегіду) і E2 (в деяких країнах його знято з виробництва, не рекомендовано для виготовлення дитячих меблів).

Клас емісії – це допустимий вміст вільного формальдегіду в 100 г сухої плити.

КЛАС ЕМІСІЇ ГРАНИЧНІ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ МІГРАЦІЇ ФОРМАЛЬДЕГІДУ
Е0 до 5 мг на 100 г
Е1 до 10 мг на 100 г
Е2 от 10 до 30 мг на 100 г

ДСП

При виробництві ДСП використовують стружку малоцінної деревини листяних і хвойних порід за додаванням формальдегідних смол. І саме до цього матеріалу зазвичай виникають неприємні питання у покупців.

Однак при покупці плити Е1 ви можете сміливо відкинути сумніви з приводу шкідливого впливу цього матеріалу на організм. А ще добросовісні виробники закривають деталі меблів плівкою або шпоном, а торці зашпаровують кромочним матеріалом. Таким способом повністю «консервують» під ними ДСП-плиту.

Індустрія не стоїть на місці. На сьогодні такий непоказний плитний матеріал як ДСП призвичаїлися покривати полімерною плівкою (ЛДСП) або HPL-пластиком (товщиною 4-6 мм), отримуючи на виході ефектний і високоміцний матеріал.

Модні нині вироби з HPL-покриттям відрізняються міцністю, стійкістю до пошкоджень та вологи, високою щільністю і простотою у догляді, що особливо актуально при виробництві кухонних гарнітурів. Не важко буде відмити гранатовий сік або червоне вино, пролиті на таку стільницю! На виробі не залишиться і сліду, як і на вашій нервовій системі.

МДФ

МДФ, в свою чергу, виготовляють методом сухого пресування з найдрібніших деревних волокон. Їх протирають, сушать і склеюють під високим тиском і температурою. В якості клейкої речовини задіяні карбамідні смоли. Вони менш шкідливі для людини, проте і в їх складі також присутній формальдегід.

Міф 2. Натуральне дерево дешевше і міцніше, ніж МДФ і ДСП

Як уже згадано вище, сучасна меблева промисловість стрімко розвивається. Виробники пропонують широкий асортимент високоміцних і якісних матеріалів, що не з’їдають весь бюджет, і при цьому довго слугують власнику.

Дайте відповідь на питання: який стіл прослужить вам довше – виготовлений з масиву сосни або з ДСП? Люди, не знайомі з меблевим виробництвом, будуть здивовані наступним фактом: ложка, що впала з висоти 1 метра на сосновий стіл, залишить на ньому видиму вм’ятину. Такий виріб значно швидше «зношується» і втрачає зовнішній вигляд, в порівнянні з меблями з МДФ і ДСП.

Також поширений міф, що дерев’яні меблі – це дешевий продукт. Ну а що – нарізав стовбурів, он у лісі дерев-то повнісінько! А в реальності справи йдуть так: для якісного «полотна» ретельно готують сухі добірні дошки. Їх склеюють в єдиний «щит», після чого полотно розрізають під необхідні параметри і обробляють кромки. Останній етап – фрезерування і покриття лаком в декілька шарів.

Такі меблі досить примхливі. Дуже не люблять вологу і перепади температури. А на виробах з м’яких порід дерева швидко з’являються вади у вигляді тріщин, подряпин і вм’ятин. Тверде ж дерево (таке як горіх, бук або дуб) обійдеться в копієчку, однак навіть висока вартість не вбереже власника від постійних квестів з ритуалами по догляду за такими меблями.

На противагу цьому, меблі з ЛДСП мають прийнятну ціну і відрізняються високою міцністю. Вони вологостійкі, відмінно витримують високі температури (до 180 градусів). Єдине слабке місце – це шви. Під впливом вологи на стиках іноді можуть з’явитися «набухання». Однак якісні бренди зараз застосовують технологію кромкування PUR клеєм, що надійно захищає від вологи.

PUR – це вологостійкий клей. Такий клей на основі поліуретану використовується порівняно недавно. Однак його властивості вже оцінили і виробники, і клієнти. Серед переваг: має підвищену стійкість до вологи і міцність, створює практично непомітний шов.

Простими словами, стики намертво заклеюють, що значно подовжує термін служби виробу.

А ще завдяки асортименту колірних рішень такі меблі здатні задовольнити побажання навіть завзятого естета, імітуючи текстуру металу, натурального дерева або каменю. Обирайте, що ваша душа забажає – тут точно буде місце для польоту фантазії.

Так як ці плити досить тверді, їх не використовують для фігурних фасадів. З цією метою застосовується МДФ. Цікаво, що на деталях з МДФ можна виконувати фрезерування – точно так, як і на натуральному дереві.

Щоб придати красивого вигляду, плиту МДФ або фарбують, або покривають плівкою чи пластиком. Такі меблі відрізняються постійністю геометричних розмірів і прекрасним співвідношенням між товщиною і твердістю. Вартість матеріалу вища, в порівнянні з ДСП.

Міф 3. МДФ краще, ніж ДСП

За появу цього міфу можна подякувати дизайнерів. При втіленні своїх фантазій в реальність майстри зазвичай вважають за краще не обмежуватися лімітованою колекцією тонів. «Я художник, я так бачу», – скаже вам дизайнер. Відкладе у бік достатньо широкий набір зразків ДСП. І перейде до варіанту з фарбуванням МДФ у той самий «полусірий» тон з небесно-блакитним відливом, що приснився йому під впливом чергового натхнення.

Палітра кольорів МДФ – це тисяча відтінків і півтонів. Твори – не хочу! А у ДСП, як правило, колірних рішень менше, що може диктувати свої правила.

Начебто все зрозуміло. Однак варто згадати про інші нюанси, адже при найближчому розгляді вони стають важливими факторами.

• Перший нюанс

При використанні ДСП від європейського виробника, фірма гарантує якість свого покриття. Тобто, замовляючи певний колір, ви можете бути впевнені в відповідності його фактури, у відсутності дефектів і браку. А ось при фарбуванні МДФ в процесі монтажу іноді можуть «спливти» недоліки – не той тон і т.д.

В такому випадку ДСП можна швидко перерізати і закрити питання в той же день. З варіантом МДФ цей процес виявиться більш тривалим технологічно, так як потребує перефарбовування, сушки, шліфування, полірування і т.д.

Також не забувайте про запах фарби, що деякий час буде присутній у приміщенні.

• Другий нюанс

На меблях з глянцевого МДФ залишаються відколи від падіння предметів, складні плями, відбитки пальців та ін. А відмивати «сліди», наприклад, від фломастерів, за допомогою жорсткої губки для миття посуду з такого матеріалу категорично забороняється.

У 90% випадків пошкодження на МДФ не підлягають реставрації. А при повторному фарбуванні фасаду часто не виходить потрапити в колір. Підсумок – доведеться замінювати всі фасади гарнітура. Або погодитися з тим, що якісь дверцята або стільниця відрізнятимуться за кольором від решти фасадів.

А що у випадку з ДСП? При покритті плитного матеріалу HPL-пластиком при догляді можна використовувати навіть агресивні їдкі миючі засоби. Покриття витримає!

А при заміні фасаду з імовірністю 99% можна вгадати з кольором.

• Третій нюанс

Існує думка, що МДФ-матеріал значно стійкіший до вологи, в порівнянні з ДСП. А як насправді? Виробники матеріалу у 90% випадків для здешевлення проекту розрізають і фарбують вже ламінований МДФ. Спочатку в своїй масі плита МДФ – біла. Як правило, фарбуванню (матове або глянсове) піддають лише фасадну частину. Тобто, «оборот» плити так і залишається білим.

У підсумку ми маємо той самий ламінований фасад, за характеристиками вологостійкості аналогічний з плитою ДСП. Але, звичайно, він відрізнятиметься за вартістю.

Міф 4. Українські виробники не вміють робити якісні меблі

Ще один міф – «наші» все роблять через… прокрастинацію і двома лівими руками, кустарним способом і обов’язково в гаражних умовах.

Насправді, українські виробники давно втерли носа усім недоброзичливцям! Наприклад, компанія «СТЕРХ» більше 25 років виготовляє свою продукцію на кращому високотехнологічному європейському обладнанні, у власному виробничому цеху.

Відмінна риса компанії – всі меблі виготовляють під індивідуальний запит замовника, в унікальному виконанні. А значить – в єдиному екземплярі. Якість продукції – на рівні європейських брендів, а вартість орієнтована на українського покупця.

І головне: фірма дарує гарантію на свої вироби – ДО 10 РОКІВ, що є показником впевненості у високій якості продукції.

Над кожним замовленням працює згуртована команда – менеджери, замірники, дизайнери, конструктори, монтажники. Їх кропітка робота, укупі з використанням елітних матеріалів і модної фурнітури, створює незабутні меблеві рішення для надання унікальної атмосфери вашому будинку.

Переконайтеся у цьому особисто – відвідайте наші шоуруми і ознайомтеся з представленим асортиментом зразків фурнітури і матеріалів.

Дата
Погляд профі
Схожі публікації
07 Грудня 2020
Акції та новинки
Замовити кухню преміум-якості і встигнути до початку свят.
Виготовлення кухні преміум-класу за 15 днів, можливо тільки з «Стерх»!
13 Лютого 2020
Акції та новинки
НОВИНКА 2020! Fibracolor Negro I Plast!
Fibracolor Negro I Plast інноваційний матеріал, який пропонує тільки компанія "СТЕРХ"! Ми гарантуємо, побачивши в живу вироби з Fibracolor Negro I Plast та фрезеруванням, ви неодмінно захочете собі подібний виріб!

Є ПИТАННЯ?

Консультация мебельщика

Звертайтесь за корисною консультацією!
Ми допоможемо! Наша мета – допомогти розібратися, які меблі, з яких матеріалів та фурнітури вам потрібні. Скільки вона коштуватиме, а що вам взагалі не потрібне. Так, це безкоштовно.

Олена Литвиненко.
Керівник відділу продажу