
Устаткування домашнього кабінету або робочого місця – завдання не з легких. Її рішення вимагає докладання зусиль, а також знання безлічі секретів і тонкощів. Саме про них ми і хочемо розповісти в даній статті. Сподіваємося, що наші практичні поради дозволять вам організувати максимально зручний і комфортний власний кабінет.
Не завжди необхідне устаткування безпосередньо цілого приміщення під кабінет. Багатьом в якості робочого місця цілком достатньо комп’ютера або ноутбука з виходом в інтернет. У цьому випадку доцільно організувати робочу зону в одній із загальних або особистих кімнат. Це може бути комп’ютерна стійка або невеликий столик, який легко можна переміщати. В цьому випадку меблі потрібно підбирати відповідно до дизайну кімнати. Також можна зонувати частина простору і облаштувати місце для плідної робочого процесу.
Якщо ж робочий простір потрібно досить велика, відмінним варіантом є секретер. Він ідеально підійде для зберігання цінних паперів та інструментів. У відкритому вигляді його дверцята перетворюється в функціональну стільницю. Оптимальний варіант зручного міні-кабінету – кутовий шафа-купе. Його внутрішній простір дає можливість створити повноцінну робочу зону. Тут можна без проблем розмістити стіл, полиці, ящики і т. д.
Повноцінний робочий кабінет в будинку, під організацію якого виділена ціла кімната – мрія багатьох. Дизайн його підкреслює статус господаря. Тому його оформлення приділяється особлива увага. У яких стилях найчастіше оформляють кабінет? Найбільш поширені класика, ретро, дещо рідше – хайтек.
Добре відомо, що грамотно використовуючи колір в інтер’єрі, можна перетворити все приміщення, змінивши його візуально. Також від колірної гами залежить і наше стан, настрій, працездатність. Зрозуміло, що правильно створена колірна основа для кабінету, підвищує в цілому ефективність нашої праці. Вона допомагає зосередитися, надихає, сприяє інтелектуальній роботі. Психологи виділяють в якості оптимальних кольорів білий, чорний, а також відтінки коричневого, синього, жовтого, більш насичені кольори допустимо розміщувати як аксесуари і акценти.
Вибір меблів для кабінету – крок дуже важливий і відповідальний. Дизайн кабінету зобов’язаний поєднувати в собі зручність і красу, функціональність і відмінну якість. Меблі для кабінету включає в себе не тільки робочий стіл, шафа і посадочні місця для відвідувачів. Можливо також додати диванну групу, тумби і т. Д. Меблі з натурального дерева – завжди безпрограшний варіант. Затишна м’які меблі дасть можливість розслабитися і відпочити, не покидаючи кабінет. Оббивка її краще шкіряна, вовняна в клітку, ялинку, смужку, грубий льон. З відтінків краще зупинитися на природних темних.
Оформляючи вікна, відмовтеся від оборок, рюш, ламбрекенів. В кабінеті вони недоречні. Штори повинні бути щільними, непомітними, в ідеалі не привертати до себе уваги. Дуже добре виглядають рулонні штори або дерев’яні жалюзі. Вони на 100% виконують свою функцію захисту від сонячного світла.
Ще один важливий момент – вибір аксесуарів. У кабінеті немає місця милим дрібничок, можливо, навіть дорогим вам. Для такого приміщення краще всього підійдуть картини, фотографії в рамках, настінні бра, свічники, підлоговий годинник, гравюри, світильники, настільні лампи і т. П. Звичайно ж, вони повинні вписуватися в загальну ідею і не вносити дисонанс. Дуже добре виглядає і доповнює інтер’єр натуральна шкіра на підлозі.
Обов’язково врахуйте наші рекомендації при плануванні свого кабінету. Він обов’язково стане одним з найбільш улюблених місць у вашому домі.