З чого почати влаштування гардеробної?
Починати потрібно з розуміння того, що ви будете зберігати у цій кімнаті: це будуть тільки речі чи також і господарська частина; в ній будуть зберігатись лише предмети гардеробу чи потрібна окрема beauty-зона.
Наступним кроком буде визначення з формою гардеробної. Вони можуть бути Г-подібні, П-подібні, прямі, паралельні, з островом або неправильної форми. Для визначення оптимальної форми вам буде потрібно врахувати розміщення вікон та дверей в кімнаті та її розміри.
Що стосується розеток. Їх розміщення стане дійсно важливим в залежності від того, чи будете ви поєднувати гардеробну з господарчою частиною (для підключення праски, пароочисника і т.д.) чи beauty-зоною (для фену, вирівнювача для волосся і т.д.).
Також варто розуміти, що якщо ваша гардеробна не має окремого входу, то ви можете відокремити простір в кімнаті за рахунок розсувних або розпашних меблевих фасадів, при цьому отримавши повноцінну гардеробну.
Як визначитись з наповненням?
Розпочнемо з полиць та штангів для одягу. Дайте відповідь на питання, як вам зручніше зберігати одяг: на полиці, чи на штанзі. В залежності від відповіді робіть акцент на одному, чи на іншому. Також при розміщенні штанг врахуйте, чи багато у вас довгих речей і чи потрібна для вас окрема штанга під ці довгі речі.
Що ж стосується полиць, то тут встане питання про відкриті полиці чи висувні ящики. Найчастіше в висувних ящиках тримають нижню білизну, аксесуари до речей. Виходячи з цього розрахуйте, скільки вам потрібно таких ящиків. Ще варто не забути про брючницю та краватницю.
Якщо гардеробна буде містити в собі господарську частину, то потрібна буде ніша для прасувальної дошки, сушки, парогенератору чи інших побутових речей.
Якщо ви плануєте використовувати гардеробну не лише для розміщення одягу чи взуття, пам’ятайте про речі для яких можливо також знадобиться місце: для тварин, дитячі речі (самокати, іграшки, конструктори і т.д.), для активного відпочинку (намети, складні меблі, набори для пікніку…), мото та авто речі (шоломи, захист, спец. одяг), для полювання та риболовлі, захоплення чи хобі, речі для кінного спорту чи гольфу, подорожі (валізи, футляри, пледи та подушки, аптечки), речі для спорту.
Який матеріал обрати для гардеробної?
Оптимальним матеріалом для гардеробної кімнати у співвідношенні ціна-якість буде ДСП товщиною не менше 18 мм. Як декоративні елементи фасадів можна використовувати МДФ, акрил, метал, дзеркало та скло.
Ще одне питання з яким ви тут стикнетесь: чи робити задню стінку? Наша відповідь «так», якщо:
- у вас не рівні стіни;
- ви хочете зберегти стіни від затирання їх одягом, і навпаки;
- для естетики.
Якщо ці 3 пункти для вас не мають значення, то можете зекономити на матеріалі, а значить, зменшити бюджет.
Підсвітка та освітлення
Окрім звичайного освітлення, яким буде освітлюватись все приміщення, ми радимо встановити додаткові підсвітки:
- над штангами для додаткового освітлення одягу та приміщення;
- у відкритих полицях для взуття;
- під подіумом, така підсвітка додасть «повітряності» та «легкості» приміщенню.
Уся інша підсвітка може носити декоративний характер.
Продумуючи ці основні моменти ви вже будете мати фундаментальне поняття про те, як повинна виглядати ваша гардеробна кімната, в усьому іншому допоможуть наші менеджери: обрати матеріал; розмістити всі полиці і штанги так, щоб ви не втратили цінний простір; зробити дизайн проект та інше.