В процесі експлуатації меблі втрачають свій привабливий вигляд. На них з’являються сліди механічних пошкоджень, потертості. Як цього уникнути? Правильний догляд за дерев’яними меблями допоможе зберегти їх естетичність на довгі роки. Способи очищення, особливості експлуатації та турбота про конструкції — детальніше про це та інше ви дізнаєтеся далі.
Загальні правила догляду за дерев’яними меблями
Є різні способи і рецепти, які допоможуть вам піклуватися про елементи меблювання. В основі більшості виробів — природна сировина. Деревина без постійної обробки втрачає стійкість до вологи. На її стані негативно позначається сухе й вологе повітря. Дерев’яні меблі не рекомендується розміщувати поруч з опалювальними приладами, поблизу вікон або балконних дверей. Під впливом сонячних променів конструкції вигорають.
Ефективний спосіб вберегти меблі — обробка воском. Він утворює захисний шар, який поглинає ультрафіолет. Воскова обробка додасть покриттю блиск. У літній сезон в догляд слід включити нанесення на торці і нижні частини виробів скипидару. Він захистить меблі від комах-шкідників.
Подбайте, щоб конструкції стояли рівно. Будь-які перекоси можуть призвести до деформації форм, поломки комплектуючих і фурнітури, просідання петель. Ще один спосіб захистити меблі від пошкоджень — продумати розстановку, щоб двері або вікна не били конструкції при відкриванні. Для цього використовуйте спеціальні пристосування в якості буфера.
Очищайте поверхні від крапель води і пилу. Ефективний спосіб «освіжити» вид конструкцій — рослинна реп’яхова олія. Вона надає виробам блиску. Такий догляд підходить для меблів з лакованою поверхнею. Щоб додати блиск дубовим виробам, краще використовувати суміш кип’яченого пива, цукру і воску.
Якщо на дерев’яних виробах утворилися плями, один із способів їх видалити — цигарковий попіл. Для полірування можна використовувати палену пробку. Після обробки поверхня протирається вологою ганчіркою, а потім — сухою. Для видалення плям з лакованих столів або тумб можна використовувати ластик.
Спосіб усунення плям вибирається залежно від їх типу:
- водяні — засипте борошном, потім обробіть місце губкою, змоченою в машинному або рослинному маслі;
- плісняві — таких плям легко позбутися за допомогою бензину;
- вапняні — видаляються сумішшю з оцту і рослинного масла.
Якщо на меблях з масиву утворилися подряпини, їх можна зробити непомітними, використовуючи слабкий розчин йоду. Правильний догляд за червоним деревом не вимагає застосування складних способів. Конструкції достатньо обробляти вологою губкою і витирати льняною серветкою.
В процесі експлуатації на поверхні можу утворитися бульбашки. Щоб усунути такі деформації, використовується праска. Місця пропрасовуються на делікатному режимі через кілька шарів паперу. Якщо такий спосіб не допоміг, зробіть розріз вздовж волокон, заповніть отвір клейовим складом і повторіть процедуру.
Правильний догляд за полірованими поверхнями
Догляд за корпусними меблями з полірованою поверхнею включає протирання і очищення від пилу. Але для цього необхідно використовувати спеціальні, правильні засоби. Полірована поверхня не виносить тертя звичайними губками. Вони сприяють виникненню статичної електрики, яке притягує пилові частинки. Для догляду за такими меблями рекомендується застосовувати серветки з натуральних матеріалів. Попередньо їх слід обробити поліруючими засобами.
Якщо у вас немає спеціальної рідини, використовуйте суміш пива та воску. Прокип’ятіть рідину, дайте їй трохи охолонути, в теплому вигляді нанесіть на поверхню і почекайте, поки вона висохне. На фінальному етапі обробки протріть покриття вовняною тканиною.
Ефективні способи видалення плям — тальк, мильна вода, розрізана сира картопля, а для усунення «опіків» від гарячих предметів підійде рослинне масло і сіль. Очищайте забруднення легкими, акуратними рухами, не докладаючи зусиль. У догляді за полірованими поверхнями не можна використовувати спирт, ацетон, абразивні засоби і жорсткі губки.
Правильний догляд за м’якими меблями
Щоб зберегти красу оббивки, її необхідно регулярно пилососити. М’які меблі псуються під впливом сонячних променів. Щоб оббивка не вигорала, закривайте штори в літній сезон і накривайте конструкції, їдучи у відпустку.
Справитися з плямами на м’яких меблях непросто. Але є ефективні способи, які повернуть виробам первісний вигляд:
- свіжі плями можна вивести за допомогою мильного розчину. Нанесіть засіб на забруднене місце, залиште на кілька хвилин, обробіть губкою і просушіть феном або праскою;
- плями від кави, губної помади, соку можна прибрати за допомогою розчинника. Але при виборі миючого засобу враховуйте тип тканини. Виробники вказують в інструкції, для якого типу м’яких меблів призначена їх продукція;
- плями жиру і сліди від ручки можна усунути розчином на основі 10% спирту і води в співвідношенні 1:10.
М’які меблі, незалежно від матеріалів, потребують делікатного, дбайливого догляду. При правильному підході вам вдасться зберегти насиченість кольорів і стан оббивки на багато років.