
Меблі на замовлення – важлива інвестиція в комфорт та естетику вашого будинку. Добре продумані меблі стануть основою інтер’єру та зададуть настрій, а якісні матеріали, фурнітура та виготовлення меблів на замовлення гарантують, що вони прослужать десятиліттями. Але, звичайно, за умови правильного догляду.
У цій статті ви отримаєте:
- Інструкцію по догляду за меблями в залежності від матеріалу з якого вони виготовлені
- Поради по догляду за меблями
Як доглядати за меблями в залежності від матеріалу з якого вони виготовлені
- ДСП
Можна мити: чистою водою або миючим засобом Mr.Muscle (або засобом схожим по складу). Ганчірка з мікрофіброю. Використовуйте вологу ганчірку, але уникайте зайвого використання води, щоб уникнути поглинання вологи ДСП. Після використання будь-яких миючих засобів рекомендуємо використовувати паперові рушники для запобігання розводів на меблях.
Заборонено: використовувати агресивні миючі засоби, в склад яких входить ацетон чи спирт, а також порошкові чистячі засоби.
- МДФ фарбований та МДФ шпонований
МДФ дуже вимогливий до догляду матеріал. Потребує обережного ставлення. Боїться механічних пошкоджень, особливо вразливі кути та торці фасадів і корпусу.
Можна мити: чиста вода або НЕ абразивним миючим засобом. Рекомендуємо використовувати спеціальні вологі серветки для меблів Poliboy Furniture Wet Wipes (придбати їх можна в магизинах Eva або Watsons). Ганчірка з мікрофіброю. Уникайте надмірного використання води і відразу ж витирайте поверхню сухою ганчіркою. Після використання будь-яких миючих засобів рекомендуємо використовувати паперові рушники для запобігання розводів на меблях.
Заборонено: використовувати агресивні миючі засоби, в склад яких входить спирт, ацетон, а також порошкові чистячі засоби.
- Акрил
Один з вандалостійких матеріалів для кухонних фасадів. Є можливість реставрування дрібних подряпин за допомогою меламінової губки.
Можна мити: Чиста вода, миючий засіб Mr.Muscle (або засобом схожим по складу) або рідкий миючий засіб для посуду. Рекомендуємо використовувати спеціальні вологі серветки для меблів Poliboy Furniture Wet Wipes (придбати їх можна в магизинах Eva або Watsons). Ганчірка з мікрофіброю. Після використання будь-яких миючих засобів рекомендуємо використовувати паперові рушники для запобігання розводів на меблях.
Заборонено: уникайте використання агресивних хімічних засобів для чищення, таких як ацетон, спирт або розчинники, оскільки вони можуть пошкодити поверхню акрилу.
- Скло та дзеркало (прозоре, тоноване або з нанесенням УФ-друку)
Можна мити: Ганчірка з мікрофіброю. Миючий засіб Mr.Muscle для скла (або засобом схожим по складу). Після використання будь-яких миючих засобів рекомендуємо використовувати паперові рушники для запобігання розводів на меблях.
Заборонено: ацетон, спирт, розчинники та абразивні речовини. А також губки з жорсткою поверхнею.
- Металеві елементи меблів
Можна мити: Чиста вода або миючий засіб Mr.Muscle (або засобом схожим по складу). Уникайте тривалого впливу вологи на метал, щоб запобігти появі корозії. При сушінні після вологого прибирання переконайтеся, що метал повністю сухий.
Заборонено: використовувати агресивні миючі засоби, в склад яких входить ацетон, спирт, а також порошкові чистячі засоби.
- Висувні механізми, відкидні механізми, петлі та будь-яка фурнітура
Можна мити: миючий засіб Mr.Muscle(або засобом схожим по складу) та рідкий миючий засіб для посуду. Ганчірка з мікрофіброю. Після прибирання витирайте поверхні сухою ганчіркою. Важливо! Миючий засіб потрібно наносити тільки на ганчірку, ні в якому разі не наносити засіб одразу на фурнітуру.
Заборонено: змивати змазку, це негативно впливатиме на подальшу роботу механізмів. Також не використовувати абразивні чистячі засоби, ацетон, спирт.
- Лінза LED-підсвітки
Можна мити: миючий засіб Mr.Muscle(або засобом схожим по складу). Ганчірка з мікрофіброю. Важливо! Миючий засіб потрібно наносити тільки на ганчірку, ні в якому разі не наносити засіб одразу на профіль або лінзу LED-стрічки. Для важкодоступних місць або дрібних щілин можуть стати в нагоді м’які пензлі для очищення, щоб уникнути пошкодження лінз.
Заборонено: намагайтеся уникати прямого впливу вологи на лінзи LED-підсвітки. Волога може вплинути на ефективність роботи та довговічність світлодіодів.
- Декоративні елементи (ручки, гачки та інші аксесуари)
Можна мити: миючий засіб Mr.Muscle (або засобом схожим по складу) без прикладання максимальних зусиль, щоб не пошкодити захисне покриття цих елементів.
Заборонено: ацетон, спирт, розчинники та абразивні речовини.
Прості та практичні поради по догляду за меблями, виготовленими на замовлення
Порада 1: Регулярно очищуйте меблі
Регулярне чищення меблів критично важливе для підтримання їх у первозданному вигляді та подовження строку їхньої служби в на довгі роки. Залежно від матеріалів меблів, очищуйте їх лише спеціально призначеними засобами та відповідним способом. Наприклад, для дерев’яних меблів регулярного видалення пилу м’якою ганчіркою та поліролі час від часу буде цілком достатньо. А м’які меблі необхідно регулярно пилососити з використанням спеціальної щітки і відразу видаляти плями і бризки, щоб вони не в’їдалися в волокна оббивки.
Порада 2: Бережіть меблі від прямого сонячного світла
Сонячні промені значно прискорять процес вицвітання та зношування матеріалів меблів, виготовлених на замовлення, хоч би якими якісними вони були. Тому намагайтеся на самому початку спланувати інтер’єр так, щоб меблі не потрапляли під пряме сонячне світло, або закривайте вікна шторами, щоб захистити їх від ультрафіолету. Якщо ані те, ані інше неможливо, іноді робіть перестановку і повертайте меблі, щоб сонце впливало на них поступово та рівномірно.
Порада 3: Не розміщуйте меблі біля джерел тепла
Високі температури (навіть зайве тепло) можуть шкодити матеріалам меблів і пересушувати їх. Більше того, ваше опалення також не буде ефективним, якщо тепле повітря затримуватиметься між джерелом тепла та крупними предметами інтер’єру. Тому задля довговічності меблів та енергоефективності вашого опалення плануйте розстановку меблів так, щоби вони не стояли поблизу обігрівачів й інших можливих джерел тепла.
Порада 4: Підтримуйте постійний рівень вологості
Підвищена вологість та її перепади негативно позначаються на стані дерев’яних та м’яких меблів. Щоб уникнути цього, у приміщенні необхідно підтримувати нормальний та постійний рівень вологості. Зробити це допоможуть зволожувачі та осушувачі повітря, здатні регулювати та підтримувати оптимальний рівень вологості навіть при надто сухому чи вологому кліматі.
Порада 5: Використовуйте аксесуари, що захищають меблі
Щоб захистити поверхню меблів від бризок, плям та подряпин, користуйтеся підставками під склянки, плейсматами, серветками для сервірування та скатертинами. Це просте правило догляду за меблями – усіма без виключення – допоможе зберегти поверхні ваших меблів у первозданному вигляді максимально довго.
Порада 6: Будь-які забруднення намагайтеся видаляти відразу ж
Навіть користуючись захисними підставками під склянки та посуд, вам навряд чи вдасться повністю уникнути попадання бризок та плям на поверхню улюблених меблів. Коли це відбувається, видаляйте забруднення відразу ж, не даючи йому часу на те, щоб увібратися або в’їстись у волокна тканини, дерева або залишити перманентний слід на металі, камені, лакованих поверхнях.
Порада 7: Користуйтеся меблями дбайливо
Вирішивши зробити перестановку, не рухайте меблі по підлозі, а акуратно піднімайте та переставляйте їх. Не смикайте різко дверцята та висувні ящики, не «пришвидшуйте» роботу доводчиків. На дверцята шаф не вішайте речі, щоб вони не перекосилися. Не перевантажуйте полиці занадто великою вагою, для якої вони не призначені. Ці правила допоможуть подбати про довговічність меблів, що виконані на замовлення і призначені служити десятиріччями.
Дотримуючись цих нескладних порад по догляду за меблями на замовлення, а також рекомендацій виробника щодо конкретних матеріалів, ви зможете подарувати належну турботу своїм новим меблям, а вони служитимуть вам і радуватимуть своєю довговічністю і прекрасним зовнішнім виглядом, скоріше за все, не одне покоління.