Відсутність змін в інтер’єрі з часом набридає, і хочеться щось змінити або додати нові деталі в обстановку. Змінити дизайн кімнати допоможе модульний диван, що складається з декількох секцій. Такі меблі нагадують конструктор, з окремих елементів якого можна формувати оригінальні і зручні у використанні композиції.
Секрет популярності модульних конструкцій
Моделі-трансформери, на відміну від стаціонарних диванів, не мають монолітного каркаса, що робить виріб громіздким і немобільним. Модульна конструкція легко розбирається, тому в разі переїзду або перестановки з її транспортуванням не виникне ніяких труднощів.
Переваги диванів типу трансформер:
- рухливість. Елементи модульної системи окремо можуть грати роль самостійних предметів меблів. Так, з великого дивана легко створити затишний куточок з пуфів і крісел, що стоять навколо журнального столика;
- універсальність. Модульні меблі відмінно виглядають в центрі кімнати, біля стіни, в ніші або еркері;
- варіативність дизайну. З окремих елементів можна сформувати модульний кутовий диван, П-подібну або лінійну конструкцію.
Багатофункціональність — одна з основних причин популярності секційних моделей. Модульні вироби часто оснащуються поличками, нішами в підлокітниках, висувними шухлядами, потайним міні-баром. Розкладний диван забезпечить вас додатковим спальним місцем на випадок приїзду гостей або замінить ліжко. Модульні меблі стануть хорошими помічниками при зонуванні приміщень.
Види модульних диванів
Конструкції, що складаються з декількох елементів, поділяються на дві групи: секційні і трансформери. У першому випадку окремі модулі з’єднуються між собою спеціальними кріпленнями. Видозмінити диван можна, але для цього необхідно докласти фізичні зусилля і скористатися інструментом.
Модульні меблі типу трансформер складаються з автономних елементів, які в будь-який момент можна пересунути або поміняти місцями. Щоб секції не роз’їжджалися під час використання дивана, деякі виробники в якості сполучних елементів застосовують легкі ремені або липучки, з якими впорається навіть дитина.
Основні орієнтири при виборі
При визначенні кольору оббивки майбутніх меблів варто враховувати загальний стиль кімнати, відтінок стін, покриття для підлоги, гардин тощо. Підбираючи модульний м’який кутовий диван для яскравого інтер’єру, краще зупиніться на моделях нейтральних тонів. А оформлена в спокійній кольоровій гамі кімната дає простір для експериментів з відтінками меблів.
Наповнювач — одна з основних складових модульного дивана, тому варто уважно вивчити особливості різних матеріалів:
- пінополіуретан: відрізняється пористою структурою, довговічністю і екологічністю. Такий наповнювач не притягує пил і не викликає алергії. ППУ підлаштовується під форму людського тіла, завдяки чому модульну систему з нього можна використовувати для сну, хоча любителям м’яких матраців цей матеріал може здатися дещо жорстким. Варто також враховувати, що дешевий пінополіуретан швидко втрачає еластичність, тому з часом на дивані можуть з’явитися вм’ятини;
- повсть: натуральний матеріал, який отримують з валяної овечої або козячої вовни. В якості самостійного наповнювача для модульних диванів жорстке полотнище не використовують. Однак щільний прошарок відрізняється стійкістю до продавлювання, дозволяє рівномірно розподілити навантаження і допоможе продовжити термін служби меблів з ППУ або пружинних блоків;
- синтепон: застосовується для виготовлення бюджетних модульних диванів. Неткане полотно з поліефірних волокон екологічне, пружне, не схильне до появи грибків. До його недоліків можна віднести порівняно недовгий термін служби;
- поролон: дешевий різновид пінополіуретану. Цей матеріал зберігає такі позитивні якості ППУ, як антистатичність, гігієнічність і повітропроникність. Недовговічність поролону і схильність до появи грудочок робить його непридатним для модульних меблів, які в майбутньому чекає активна експлуатація.
Величезна різноманітність модульних диванів в Україні може збити з пантелику. Щоб не помилитися у виборі, необхідно враховувати, що секційні моделі не дуже доречно виглядають в класичному і вінтажному дусі. Лаконічність і певна схематичність в дизайні модульних меблів робить їх непідходящим варіантом для облаштування кімнати в стилі кантрі. Завдяки цим якостям, секційний диван ідеально впишеться в композицію приміщення, інтер’єр якого оформлений в дусі мінімалізму або хай-теку.
Меблі модульного типу гармонійно виглядають в скандинавському стилі, якщо в якості оббивки вибрати грубувату фактурну тканину в зелених, сірих, коричневих тонах. Диван з покриттям з лакованої шкіри і яскравими подушками елегантно доповнить інтер’єр з нотками авангарду.