Історія виникнення меблів - Меблі на замовлення. Виготовити меблі під замовлення - СТЕРХ

Історія виникнення меблів

Історія виникнення меблів

Меблі — це речі, які служать людині протягом усього життя, а іноді буває, що вона сама змінюється від народження до старості, а добротні якісні гарнітури залишаються, як нові. Про них жартують, що пам’ятають, коли «під стіл ще пішки ходили». Стільці, трюмо, шафи, дивани — це всі предмети інтер’єру. Вони різноманітні, як стилі і мода в різні епохи. Наприклад, багато століть людству звичною шафою служила добротна, зроблена з дерева містка скриня. Історія меблів представляється такою ж цікавою і захоплюючою, як і сам літопис людства, зі своїми майстрами та пам’ятними датами.

Знайомство, або як це було в Єгипті

Слово «меблі» розшифровується як рухоме майно (від французького meuble або латинського — «рухомий», рухливий — mobilis). Як же ставилися до неї наші предки? Якими були первісні меблі? Можна сміливо сказати, що всі найрозвиненіші цивілізації минулого доклали руку до їх походження.

Історичні довідки свідчать, що стародавні предмети побуту — прикрашені скрині — зустрічалися під час розкопок гробниць єгипетських фараонів (датуються третім століттям до нашої ери). Цікаво відзначити турботу власників про ці предмети. Це були вироби, гарно оздоблені в характерній для певної епохи художній або ремісничій техніці. Єгиптянам випало на долю придумати перші ларі для речей. Потрібно відзначити винахідливість і «багатофункціональність» перших меблів. Адже прості за формою, але місткі ящики, були місцями для сидіння, відпочинку, сну, зберігання одягу або їжі, їх використовували як ліжка і стільці.

Чим прославились римляни

Інша не менш значуща для людства цивілізація, Римська імперія (датується з 27 р. до н. ери по 476 р. н. ери), залишила свій помпезний відбиток для нащадків. Вони вміли створювати оздоблення палаців, будинків знаті. До їхніх заслуг відносять перші предмети меблів з металу, благородного мармуру. Позолота в інтер’єрі, дорогі стільниці цінних порід, зручні розлогі лавки-лежанки, імператорський трон — далеко не всі предмети того часу.
Тоді ж було покладено початок моди на легкі, плетені «вербові» меблі. Дизайнери наших днів і сьогодні звертають свій погляд на ці техніки виконання.

Європейські меблі: історія і мода на них

В епоху класицизму було прийнято обтягувати дорогими тканинами стільці, лавочки, різні різьблені предмети оздоблення багатих будинків. Мода на меблі існувала завжди. Вона була предметом розкоші і ознакою знатного походження жителів замків і маєтків багатьох держав, включаючи Російську.

Європейські меблі

Майстри дбали про комфорт своїх виробів не тільки зовні, але і всередині. Використовували в якості першого наповнювача натуральну сировину: шерсть тварин, пух або перо птахів. Зараз цю функцію взяли на себе штучні волокна (поролонові прокладки, синтепон).

Давня Русь: історія меблевого використання у побуті

Простий народ, на відміну від знаті, жив своїми уподобаннями. Меблі були масивними, дерев’яними, добротними, зробленими, що називається, на століття. Широкі лавки служили сидіннями, але швидко ставали «ліжком» у разі потреби. Недарма народна мудрість говорить, що в іншому будинку «семеро по лавках». Столи того часу служили для прийомів їжі, одночасної трапези великої кількості домочадців. Речі зберігалися в різних за розміром скриньках (якщо господарі могли собі дозволити такий предмет побуту). Вона була справжнім символом достатку і багатства. Зараз таку «бабусину скриньку» можна, мабуть, зустріти тільки в етнічному музеї.

Тодішні «шафи», зроблені у формі колод, — прабатьки сучасних меблів. Вони покривалися кришкою і перетворювалися у скрині, які служили не тільки для зберігання речей, але й були ліжком або сидінням одночасно. Їх переносили за допомогою металевих ручок, брали у подорожі.

Цікаво, що дочірнім продуктом скрині стала конструкція невеликого зручного креденца. Це невелика підставка перед обіднім столом. На нього виставляти і пробувати їжу перед подачею гостям. Так з’явився місткий сучасний предмет інтер’єру, у якого є дві висувні шафки, пара ніжок, суцільна закрита стінка ззаду. Згодом його місце дислокації із загальної вітальні перемістилося в гардеробні кімнати або білизняну.

Звичайно, майстровиті люди, ремісники охоче проявляли свої здібності у виготовленні та оздобленні таких предметів меблів, мода на які проіснувала майже до наших днів.

Як з’явилася сучасна шафа та інші предмети інтер’єру

Меблева справа розвивалася стрімко, насичувався ринок, постійно зростав попит. Перші шафи, віддалено схожі на сьогоднішні, з’явилися приблизно у 14 столітті. За дизайном вони не поступалися громіздкості будинків, були прикрашені помпезними і масивними колонами або карнизами. Така шафа могла позмагатися зі скринями, однак люди використовували в побуті і те й інше. У гардеробі стало зручніше зберігати свої речі, розклавши по поличках. Однак шафу у поїздку не візьмеш, а скриню прийнятних розмірів — ще як. Погодьтеся, оптимально для перевезення будь-якого багажу.

Цікаві назви меблів, що дійшли до наших днів:

  • кабінет — перша згадка відноситься до італійських меблярів 16 століття. Вони вправно навчилися поєднувати витончені, різьблені полички, шафки, скриньки для зберігання численних паперів, цінних речей, прикрас;
  • секретер — майстерний столик, вмістилище для документів, цінних паперів. Особливість в тому, що його дверцята служили одночасно стільницею (так як були відкидними). Вперше згадується в 1730 році;
  • книжкова шафа — відноситься до часу активного впровадження скляних поверхонь. Англійці перші виготовили внутрішню стінку прозорою, таким чином людство отримало свою першу шафу для книг, що датується 18 століттям;
  • гардероб — предмет меблів, зобов’язаний своїм походженням англійцям. Він призначався для зберігання одягу. Відрізнявся від звичайної шафи тим, що мав вбудоване дзеркало, що було набагато зручніше, але не дешевше за вартістю. Відображаючи поверхні розрізнялися по довжині на фасадних дверях;
  • дрессуар — дерев’яний буфет, нижня частина якого закривалася, мала двоє дверцят, а верхня представляла собою етажерку для зберігання дорогого, фамільного посуду;
  • сервант — спочатку виглядав, як ящик з численними осередками, досить низького розміру. Зустрічалися екземпляри у вигляді консольної стільниці з висувними шухлядами. Вони віддалено нагадують звичний варіант серванту;
  • комод — в перекладі з італійської —«зручний». Датується теж 19 століттям, вперше згадується як суміщена конструкція між шафою, ящиками і скринею, винайдена італійськими майстрами;
  • меблева стінка — гарнітур французького походження, винахід повоєнного часу, приблизно 1945 року. Популярний і поширений виріб, який зобов’язаний своїм виглядом меблевому майстру, Полю Кадовісу. У радянський період меблевого буму жаданий предмет інтер’єру — дефіцитна імпортна стінка — була предметом гордості.

Сучасний меблевий світ — прекрасний і різноманітний зразок таланту майстрів, знавців свого ремесла. Доводиться тільки захоплюватися і дивуватися формами, колірними рішеннями, фактурами і мобільністю предметів інтер’єру. Сьогодні меблі стали стильними, як і раніше — модними, більш доступними.

Дата
КОРИСНІ ПОРАДИ
Схожі публікації
07 Грудня 2020
Акції та новинки
Замовити кухню преміум-якості і встигнути до початку свят.
Виготовлення кухні преміум-класу за 15 днів, можливо тільки з «Стерх»!
13 Лютого 2020
Акції та новинки
НОВИНКА 2020! Fibracolor Negro I Plast!
Fibracolor Negro I Plast інноваційний матеріал, який пропонує тільки компанія "СТЕРХ"! Ми гарантуємо, побачивши в живу вироби з Fibracolor Negro I Plast та фрезеруванням, ви неодмінно захочете собі подібний виріб!

Є ПИТАННЯ?

Консультация мебельщика

Звертайтесь за корисною консультацією!
Ми допоможемо! Наша мета – допомогти розібратися, які меблі, з яких матеріалів та фурнітури вам потрібні. Скільки вона коштуватиме, а що вам взагалі не потрібне. Так, це безкоштовно.

Олена Литвиненко.
Керівник відділу продажу