
Отже, ви витратили чимало часу, сил і грошей на ремонт і нарешті створили довкола себе той простір, в якому перебуватимете із задоволенням. Тепер ваше завдання – зберегти первозданний вигляд інтер’єру якомога довше. Зокрема, ми поговоримо про догляд за новими меблями, адже саме вони є базою інтер’єру і активно експлуатуються буквально щодня.
Маючи величезний досвід, фахівці компанії «Стерх» діляться важливими рекомендаціями щодо догляду за меблями з різних матеріалів. Ці поради допоможуть вам правильно організувати чищення та експлуатацію улюблених меблів, а також дати чіткі інструкції прибиральниці або клінінговій команді, адже останні не завжди в курсі всіх тонкощів догляду за меблями з тих чи інших матеріалів.
Загальні поради щодо догляду за меблями
Почнемо із загальних порад, які є базою та застосовні практично до будь-яких меблів. Тут також застосовується правило «профілактика – завжди краща за лікування». Тому ми рекомендуємо ввести у свій побут кілька простих, але дуже корисних звичок, які допоможуть уникнути передчасного пошкодження меблів.
- Не використовуйте побутову хімію, яка містить аміак, хлорку та інші агресивні компоненти. Якщо ж у вас з якоїсь причини виникла така необхідність, уважно слідкуйте за тим, щоб ці засоби не потрапляли на матеріали м’яких меблів, дерево та метал. Після використання агресивних миючих засобів відразу ж викидайте рукавички та заміняйте ганчірки/губки на нові.
- Завжди використовуйте серветки та підставки для захисту меблів від вологи та гарячих предметів. Особливо це важливо для дерев’яних та металевих поверхонь. Придбайте набір стильних підставок під чашки та склянки, і ваші домочадці та гості будуть із задоволенням користуватися ними.
- Захищайте меблі від прямих сонячних променів, коли не користуєтеся ними – закривайте штори або жалюзі, особливо коли вас немає вдома.
- Обов’язково читайте та дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо догляду за меблями, особливо за тими, у яких використані специфічні або делікатні матеріали.
Догляд за дерев’яними меблями
Дерево – один із найпопулярніших матеріалів для виготовлення меблів. Це дуже красивий натуральний матеріал, який робить інтер’єр більш теплим та затишним. Водночас дерево не любить вологу і може від неї деформуватися. Тому вам необхідно уважно стежити за рівнем вологості у приміщенні та підтримувати його на постійному рівні в районі 40-60%.
Наступні поради допоможуть вам правильно дбати про меблі з дерева, продовжуючи термін їхньої служби та привабливий вигляд дерев’яних поверхонь.
- Намагайтеся захищати дерев’яні меблі від прямих сонячних променів – закривайте штори або жалюзі в денний час, коли не знаходитесь в кімнаті.
- Розташовуйте меблі з дерева в кімнаті так, щоб вони знаходилися на відстані не менше 30 см від обігрівачів.
- Працюючи з маркерами, фломастерами, олівцями, ручками, накривайте меблі, щоб захистити їхню поверхню.
- Не ставте гарячий посуд із їжею або напоями прямо на дерев’яну поверхню – використовуйте спеціальні підкладки.
- Під склянки та чашки з напоями завжди використовуйте спеціальні підставки, щоб рідини не залишали сліду на меблях.
- Бризки та рідкі плями прибирайте відразу ж (взагалі, це стосується будь-яких меблів). При цьому не тріть, а промакуйте пляму.
- Захищайте поверхню дерев’яних меблів від гострих та ріжучих предметів, щоб вони не пошкодили її.
- Не користуйтеся жорсткими кухонними спонжами, абразивними щітками та миючими засобами. Просто прибирайте пил з дерев’яної поверхні за допомогою сухої ганчірки.
- Іноді дерев’яні меблі можна протирати вологою ганчіркою, змоченою у слабкому мильному розчині. Потім одразу ж висушіть витерту поверхню.
Догляд за м’якими меблями
Перш за все, вам варто вибирати м’які меблі з матеріалами оббивки, які підійдуть під ваш стиль життя, а також під той стиль та інтенсивність експлуатації, яка на них чекає. В ідеалі тканина повинна зніматися та митися чи пратися. В іншому випадку замовляйте для м’яких меблів професійну хімчистку.
- Захищайте меблі від прямих сонячних променів, нагрівальних елементів, гострих об’єктів та побутової хімії.
- Регулярно пилососьте поверхню м’яких меблів м’якою щіткою, щоб видалити пил і бруд і підтримувати їхню загальну чистоту якомога довше.
- Повертайте, перевертайте та збивайте подушки, щоб вони зношувалися рівномірно.
- Прибираючи плями, відразу ж промочуйте тканинний матеріал від зайвої рідини. При цьому очищайте не тільки область з плямою, а всю ділянку від шва до шва.
Догляд за лакованими поверхнями
Сюди віднесемо лаковане дерево, штучний камінь, пластик та інші глянсові поверхні.
- Лаковані поверхні необхідно очищати засобами для догляду за меблями без вмісту силікону.
- Також варто уникати абразивних засобів для чищення і твердого воску, оскільки вони можуть пошкодити гладку глянсову поверхню. Те саме стосується і жорстких губок та щіток.
- Не варто наносити поліроль прямо на поверхню меблів – нанесіть її на ганчірку, потім протирайте меблі.
- Будь-які бризки і плями промокуйте відразу ж, не витирайте їх рухами тертя.
- Використовуйте підставки під склянки, щоб на меблях не з’являлися стійкі плями від рідин.
- Не залишайте на лакованих поверхнях газети та інші принтовані матеріали.
Догляд за металевими меблями
Метал – універсальний матеріал для виготовлення меблів та їхніх складових. Він міцний та витривалий, але не любить вологості. Навіть нержавіюча сталь з часом може іржавіти, якщо постійно піддаватиметься дії вологи.
- Щоб метал зберігав вигляд якомога довше, не кладіть на нього гострі предмети.
- Використовуйте підставки, щоб захистити металеву поверхню від гарячих та вологих предметів.
- Бризки та плями протирайте відразу ж м’якою сухою ганчіркою.
- Регулярно протирайте пил м’якою вологою ганчіркою, потім – відразу сухою.
- Не користуйтеся засобами для чищення, що містять кислоти, оцет, лимон або аміак. Абразивна побутова хімія може також пошкодити поверхню металу.
- Металеві поверхні не стійкі до подряпин, тому грубі щітки та спонжі також не підходять для догляду за ними.
Догляд за склом
Скляні поверхні меблів легко очищаються за допомогою спеціальних засобів для скла та сухої безворсової ганчірки. Зрештою догляд за скляними меблями (сюди ж віднесемо дзеркала, плексиглас і перспекс) зводиться до того, щоб не ставити на них гарячі предмети, оскільки скло може тріснути під впливом температур. А також обов’язково використовуйте підставки, якщо користуєтеся керамічним посудом, оскільки його груба поверхня може подряпати скло.
Це, звичайно, не повний список усіх тонкощів догляду за меблями, але це база, яку варто знати. На додаток до неї дотримуйтесь рекомендацій виробника щодо догляду за виробом, і ваші меблі радуватимуть вас довгі роки своїм первозданним виглядом та функціоналом.