Безкаркасні меблі — унікальне творіння меблевого мистецтва, що завоювало визнання дизайнерів і любителів зручних інтер’єрів по всьому світу. Славу таким виробам принесло поєднання оригінальності і комфортабельності, що зруйнувало звичні стереотипи про ліжка, дивани, крісла та інші конструкції, призначені для сидіння і сну.
Звернемося до історії
Безкаркасні меблі — плід фантазії трьох винахідливих італійських художників: Франко Теодоро, Чезаре Паоліні і П’єро Гатті. Молоді дизайнери, які беруть участь в русі «Антидизайн», зробили виклик меблевій індустрії, створивши зручні вироби без жорсткої опори. Перше крісло-мішок наповнювалося водою і мало плівкову оболонку. Важка безкаркасна конструкція виявилася непрактичною, так як покриття постійно рвалося.
Ідею створення м’яких меблів без жорсткої опори підхопив Ауреліо Занотті і виправив помилки її винахідників шляхом заміни матеріалів. Покращена версія безкаркасного крісла була наповнена гранулами зі спіненого пластику, а в ролі обшивки тепер виступала щільна тканина. Перша модель популярних в майбутньому м’яких меблів народилася на фабриці Zanotta в 1968 році і отримала позитивну оцінку як від споживачів, так і від критиків.
Основні козирі м’яких мішків
Безкаркасні вироби руйнують консервативні погляди і вражають уяву різноманітністю форм, розмірів і забарвлень. Шляхом комбінування різних видів матеріалів і наповнювачів виробники створюють конструкції, здатні вписатися в сучасні інтер’єри. Особливо безкаркасні м’які меблі сподобаються любителям еклектики, які не бояться сміливих експериментів.
П’ять причин купити виріб без жорсткої опори:
- Безкаркасні меблі не мають гострих і жорстких деталей, об які можна вдаритися або зачепитися. Це робить такі конструкції ідеальним варіантом для облаштування дитячої кімнати.
- Мішкуваті крісла, матраци, пуфи відрізняються ергономічністю, так як повторюють вигини людського тіла. На таких меблях можна зручно влаштуватися під час читання, дружніх посиденьок біля каміну, перегляду телевізора і т. п.
- Простий догляд за безкаркасними конструкціями зводиться до прання знімних чохлів, які також можна періодично пилососити або чистити при появі плям.
- Зносостійкі меблі з часом не розсихаються, не скриплять і не розвалюються. Якщо в результаті активної експлуатації чохол протерся, його легко замінити.
- Безкаркасні вироби неважко транспортувати при переїзді і можна без особливих зусиль переставити в потрібне місце. Іноді меблі доповнюються зручною ручкою.
Варто враховувати, що відсутність жорсткої основи робить безкаркасні конструкції не дуже зручними для людей похилого віку, яким складно вставати з м’якого крісла, ні на що не спираючись.
Вибираємо форму меблів: кожному своє
Жорсткі і напівтверді моделі підходять тим, хто шукає тренажер для спини. Якщо ви хочете зануритися в затишні обійми крісла-мішка, обирайте варіант з м’яким наповнювачем. Щоб порадувати дитину оригінальним подарунком, можна вибрати безкаркасні меблі в Україні у формі потішних звірів або моделі з цікавим принтом.
Для доповнення туалетного столика варто придбати круглий або прямокутний пуф. Якщо поставити його поруч з диваном, можна зручно влаштуватися після важкого трудового дня, поклавши ноги на м’який виріб. Плануючи відпочинок біля басейну або у дворі, зверніть увагу на комфортабельні лежаки. Для перегляду телевізора, читання, комп’ютерних ігор можна придбати безкаркасне крісло-мішок у формі груші.
Чохол і внутрішній світ меблів
Наповнювач грає ключову роль при виборі м’яких виробів, так як саме від нього залежить зручність меблів. Він рівномірно розподіляється всередині чохла по всій конструкції. В якості наповнювача для безкаркасних меблів може використовуватися:
- пінополістирол: легкий матеріал, представлений у вигляді дрібних пружних кульок або гранул. Меблі з таким наповнювачем мають ортопедичні властивості. Пінополістирол не пліснявіє, не виділяє токсичних речовин і не викликає алергії. Згодом дрібні кульки втрачають пружність і мнуться, тому може виникнути необхідність у поповненні запасів наповнювача;
- холлофайбер: волокнистий нетканий матеріал, що ідеально підходить для виготовлення безкаркасних крісел, пуфів, лежаків, так як відмінно тримає форму, перешкоджає розмноженню хвороботворних бактерій, стійко витримує навантаження. Висока якість і зносостійкість меблів з таким наповнювачем значно підвищує її ціну;
- розкришений пінополіуретан: використовується переважно для другорядних елементів безкаркасних конструкцій, наприклад, підлокітників. Це повітропроникний, легкий і недорогий, але незносостійкий матеріал, який при інтенсивних навантаженнях зминається і не відновлює форму;
- пух і перо: легка, м’яка, повітропроникна сировина. Цей натуральний матеріал все рідше використовується у виробництві безкаркасних меблів, так як потребує регулярного очищення і є алергеном.
Для виготовлення чохлів використовуються щільні види тканини: джинса, жаккард, брезент і т. п. Елегантні меблі виходять з натуральної або штучної шкіри. Безкаркасні моделі з поліуретанової матерії оксфорд не бояться вологи і бруду, тому відмінно підходять для посиденьок біля басейну або у дворі під відкритим небом.