Трішки історії

Основою створення сучасного ДСП послужила плита, виготовлена ​​німецьким вченим Ернстом Хаббардом, який запропонував новаторську ідею розробки матеріалу з деревної тирси, скріпленого казеїновим клеєм. Новий продукт не відрізнявся міцністю, однак, зміст створення недорогого матеріалу з доступної сировини відразу взяли на озброєння підприємливі німецькі винахідники і вже в 1918 році світу було представлено ДСП.

Що таке ДСП?

Коротко про те, що з себе представляє деревно-стружкові плити (ДСП).

Найбільш затребуваним матеріалом у виробництві меблів на сьогоднішній день є деревно-стружкові плити, іменована абревіатурою ДСП. Вона являє собою композиційний матеріал, виготовлений методом гарячого пресування деревної тирси.

Величезною популярністю ДСП користується для виготовлення корпусних меблів, де разом з плитами застосовують декоративні матеріали МДФ, дерево.

Як виготовляють ДСП?

Виробництво ДСП здійснюється методом пресування деревної стружки, з'єднаної термоактивній полімерною смолою. Процес складається з декількох етапів:

  1. Переробка стружки; 
  2. Сортування і сушка. За допомогою пневматичного транспортера стружка доставляється в сушильну установку, де проводиться сушка гарячим повітрям за допомогою якого, суха стружка переміщається в циклон установку;
  3. З'єднання з клеєм. Це найвідповідальніший момент при виробництві ДСП, який вимагає якісного покриття стружки сполучною речовиною. Недостатнє або зайва кількість клею може відбитися на якості виробу;
  4. Створення килима. За допомогою спеціальних формують машин підготовлена ​​стружка укладається в форми.

Властивості:

Основною властивістю ДСП є універсальність і незважаючи, на відносно невелику ціну, плити мають цілий ряд переваг, таких як:

  • висока міцність і довговічність;
  • хороша жорсткість, плити відмінно витримує шурупи і різні скріплення, що з'єднують конструкцію;
  • прекрасні експлуатаційні можливості;
  • стійкість до механічих пошкоджень;
  • відмінні естетичні якості;
  • плити відповідають європейським нормам і стандартам.

Завдяки цим властивостям плити ДСП високо цінуються на меблевому ринку і користуються великим попитом.

Як правильно вибрати ДСП?

Для виробництва меблів ми використовуємо матеріали провідних виробників таких як: EGGER Австрія, AGT, CLEAF Італія, ALVIK Іспанія.

sterh_DSP

Вся продукція дуже якісна, компанія «Стерх» співпрацює c виробниками плит більше 27 років. Всі матеріали, які ми використовуємо є екологічно чистими, мають сертифікати та висновки.

Дизайн

Вибір дуже великий, починаючи від дзеркального глянцю до різних фактур цінних порід дерева. Кожен виробник унікальний за своїм. Ви можете подивитися інтернет каталог або подивитися в живу зразки. 
http://sterh.ua/materials

Товщина ДСП

ДСП є різної товщини і для різних завдань.

Для виготовлення корпусу використовується ламінована плита ДСП товщиною 10мм, 18мм., І плита товщиною 38мм. На задні стінки для жорсткості виробу використовується ДСП товщиною 18мм.

Кромка ДСП

За допомогою кромки можна виконати облицювання торцевих поверхонь ДСП, створити потрібний декоративний ефект. Матеріал, з якого виробляється меблева кромка (ABS), відрізняється високими технічними, експлуатаційними характеристиками. Важливо щоб кромка була нанесена найякіснішим способом, адже саме вона приймає на себе більшість ударів. Сама совріменная технологія наненсенням кромки, за допомогою Pur поклейки. Даний метот дозволить домогтися безшевного ефекту і високої зносостійкості.

Міфи

Існує міф, що через вміст формальдегідних смол ДСП шкідливий для здоров'я, але в звичайній деревині є така ж кількість смол, але ніхто не говорить про її шкідливість.

Дата
Корисні поради
Схожі публікації
18 травня 2019
Корисні поради
Шафа купе: історія, типи, поради
Колись, майже всі квартири були однаковими. Мали схоже планування і меблі від одного виробника, яку навіть розміщували всі в одних і тих самих місцях. Ці часи вже в минулому, адже зараз у господарів квартир є багатий вибір дизайну і меблів.
17 березня 2020
Корисні поради
Що таке корпусні меблі
Загальна картина кімнати формується меблями. Ці конструкції забезпечують функціональність, задають настрій, підтримують стилістичне спрямування в інтер'єрі. Корпусні меблі — те, без чого не обійдеться жодна кімната.
09 травня 2019
Корисні поради
Дитячі меблі, як не помилитися у виборі?
Дитячі меблі завжди вибирається дуже ретельно, скрупульозно вивчаються матеріали і фарби, якими вони покриті. Потрібно створити для дитини не тільки безпечне оточення, але і простір, в якому йому комфортно перебувати. Тому важливо ретельно продумувати конструкцію меблів, а також її колірну гаму.