Шафа купе: історія, типи, поради

Шафа купе: походження, види, рекомендації по вибору

Колись, майже всі квартири були однаковими. Мали схоже планування і меблі від одного виробника, яку навіть розміщували всі в одних і тих самих місцях. Ці часи вже в минулому, адже зараз у господарів квартир є багатий вибір дизайну і меблів.

 

Компанії, які виробляють продукцію під замовлення, готові втілити в реальність будь-який проект замовника, можна вибрати не тільки розмір і форму, а й зовнішній вигляд меблів. Ця послуга значно розширює можливості при реалізації того чи іншого стилю інтер'єру. Одним з головним елементів меблів в будинку є шафа купе, і він заслуговує на окрему увагу.

 

Історія шафи купе

Як вважають історики, початок шафи купе поклав імператор Наполеон Бонапарт. Він був дуже педантичним в питаннях порядку, тому велів, щоб обмундирування солдатів зберігалося за розсувний ширмою. Оскільки воїни більшість часу проводили в походах, для них зробили переносні ширми, які і були першими прототипами сучасної шафи купе.

Подальша історія цього елемента меблів розвивалася в Каліфорнії в середині 20 століття. Саме там запропонували замінити тендітну ширму на міцні розсувні двері, які відкривалися і закривалися за допомогою коліщат на рейці.

В наші дні шафа купе - це невід'ємна частина сучасного інтер'єру, оскільки він економить простір і допомагає підтримувати порядок. Незалежно від того, яка планування в квартирі або в будинку, шафа купе під замовлення ідеально впишеться в неї, причому не тільки за розмірами, але і за стилем.

Види шаф купе

За великим рахунком, шафи купе бувають тільки двох видів: вбудовані і корпусні. Все решта - це їх модифікації. Вбудована шафа купе ідеально підійде, якщо в квартирі є незаповнена ніша. Для таких меблів не потрібні бічні стінки, дах і підлога, тому все, що знадобиться - це полки, поперечини і розсувні двері.

 

Такий варіант обійдеться недорого за рахунок того, що потрібно менше матеріалу. До того ж, конструкція вбудованої шафи купе дуже надійна і стійка, адже всі елементи кріпляться безпосередньо до стін. Єдиний недолік такого варіанту - його неможливо пересунути або забрати з собою в разі переїзду.

Якщо ви маєте намір змінювати місце проживання або хочете в майбутньому зробити перепланування, краще зробити свій вибір на користь корпусного шафи купе. Це окремо стоїть меблі, яка має повноцінну конструкцію - стінки, підлогу і стелю, а також внутрішнє наповнення і двері. Його можна пересувати, перевозити, але ціна такої шафи вище, ніж у попереднього варіанту.

Як шафу купе вибрати?

Розміри і дизайн - це індивідуальні переваги, які не впливають на якість меблів. А ось що дійсно впливає, так це точність у вимірах сборка и матеріал. Надійніше за все - це дерево. Шафа купе з цільної породи прослужить не один десяток років, зберігши колишню привабливість. Дерево міцне, екологічно чисте, стійке до негативних факторів зовнішнього середовища, а також володіє неповторним малюнком. Але ціна на дерев'яну шафу купе доступна не кожному.

Більш економний варіант - це шафа купе з ДСП. Можна вибрати будь-яку фактуру і колір, плити покриваються ламінатом, шпоною або плівкою ПВХ, тому можливо створювати оригінальні і красиві моделі на будь-який смак. Але ДСП поступається дереву за якістю і терміном служби.

Велику роль відіграє розсувні система. Цей механізм буває сталевий або алюмінієвий. Перший варіант зі сталі економний, але з часом рейки деформуються і двері пересуваються з працею. Розсувні системи з алюмінію надійні і служать тривалий період, але ціна шафи купе з алюмінієвим механізмом на порядок вище.

Вибір шафи залежить від особистих переваг і фінансових можливостей. Компанія Стерх пропонує шафи купе на будь-який смак і будь-який гаманець, єдине, що об'єднує всі наші моделі - це найвища якість.

Дата
Корисні поради
Схожі публікації
11 липня 2019
Корисні поради
Що таке ДСП?
Найбільш затребуваним матеріалом у виробництві меблів на сьогоднішній день є деревно-стружкові плити, іменована абревіатурою ДСП. Вона являє собою композиційний матеріал, виготовлений методом гарячого пресування деревної тирси.
17 березня 2020
Корисні поради
Історія виникнення меблів
Меблі — це речі, які служать людині протягом усього життя, а іноді буває, що вона сама змінюється від народження до старості, а добротні якісні гарнітури залишаються, як нові. Про них жартують, що пам'ятають, коли «під стіл ще пішки ходили».
12 лютого 2020
Корисні поради
Що таке Безкаркасні меблі і в чому її переваги
Безкаркасні меблі-унікальне творіння меблевого мистецтва, що завоювало визнання дизайнерів і любителів зручних інтер'єрів по всьому світу.