Стильний інтер'єр вітальні

Вітальня вважається центром, «серцем» квартири або будинку. Зазвичай це найпросторіше приміщення, яке ще називають «велика кімната» або зал. Питання, як облаштувати вітальню, є актуальним для багатьох власників квартир, так як саме тут приймають гостей і проводить вечори сім'я. Для створення затишної атмосфери важливо розібратися в питаннях дизайну, а також правильно підібрати меблі в цю кімнату.

Основні моменти створення красивого інтер'єру

 

Сьогодні існує величезний вибір стильових оформлень вітальні. Але в гонитві за оригінальністю не рекомендується забувати основне правило дизайнерів. Фахівці зі створення краси простору вважають, що інтер'єр великої кімнати повинен гармонійно вписуватися в загальну стилістику квартири або будинку. При прийнятті рішення, як правильно облаштувати вітальню, орієнтуйтеся на наступні моменти:

 1. Розмір і форма площі. Добре, якщо простору багато, стелі високі — в такому приміщенні можна реалізувати будь-які дизайнерські задуми. А ось над вибором стилю для вузької, маленької кімнати доведеться поміркувати.
 2. Призначення залу. Вітальня може одночасно бути їдальнею, кабінетом або спальнею, і щоб розділити функції, доведеться зонувати простір.
 3. Скільки людей буде користуватися залом. Цей показник визначає кількість меблів для обстановки кімнати.

Всі стилі умовно ділять на класичні, етнічні та сучасні групи. Перший варіант підходить для приміщень великих розмірів з високими стелями. Основними характеристиками класики є монументальність, елегантна строгість, розкіш і пропорційність.

Етніка дозволяє створити в квартирі атмосферу країни, яка подобається. Користуються популярністю скандинавський, середземноморський, японський стилі, а також кантрі і прованс.

Сучасний дизайн підходить для невеликих квартир і вважається економним варіантом. Для втілення ідей не потрібно багато деталей, дорогої обробки або аксесуарів. Основні напрямки:

 • мінімалізм;
 • хай-тек;
 • еко-стиль;
 • шеббі -шик.

Визначившись, як красиво облаштувати вітальню, і вибравши стильове оформлення, приступають до розгляду варіантів підходящої обстановки.

Нюанси вибору меблів

Придбання необхідних меблів для великої кімнати вимагає уважного і відповідального підходу. По-перше, ця покупка дорога, по-друге, предметами обстановки користуються не один рік. Меблі можуть прикрасити приміщення або, навпаки, зіпсувати інтер'єр. Гарнітур підбирається в залежності від потреб власників, функцій приміщення і стилю інтер'єру. Але існує стандартний набір, який підходить для всіх віталень:

 • м'які меблі;
 • модульні шафи або стінка;
 • тумба під техніку;
 • журнальний столик.

Якщо вітальня невеликих розмірів, то стінку або шафу зручно замінити стелажами. Сучасні варіанти цього виду меблів дизайнери активно використовують для розділення кімнати на зони.

При підборі обстановки експерти радять враховувати фактор пропорційності: не варто в маленьких приміщеннях встановлювати габаритні меблі. У той же час дрібні предмети обстановки загубляться в великих просторах.

Колір вітальні

У цьому питанні орієнтуються на власні переваги і обраний стиль інтер'єру. Правильний підбір палітри, а також грамотне комбінування відтінків допомагають створити затишну, красиву кімнату. Дизайнери радять звернути увагу на наступні моменти:

 1. Для оформлення маленької вітальні використовуйте світлі тони, темні варіанти більше підходять для просторих приміщень.
 2. Якщо в будинку часто збираються гості, святкову атмосферу створять яскраві соковиті кольори.
 3. У разі, коли кімната використовується для відпочинку і розслаблення, доречні будуть холодні відтінки, а також нейтральний сірий.
 4. Зони легко розділити за допомогою застосування в одному стилі різної кольорової гами. Наприклад, для спальної частини кімнати підійдуть спокійні відтінки, а для їдальні — яскраві варіанти.
 5. Нейтральний монохром добре підходить для віталень невеликих розмірів. А щоб зал не виглядав нудно, додають аксесуари. Яскраві подушки, штори, предмети декору стають головним акцентом і створюють відповідний настрій.

Враховуйте також, що деякі стилі мають чітку схильність до певної палітри. Наприклад, прованс створюється пастельними відтінками і світло-сірим, а в скандинавському переважають білий і синій колір.

Що потрібно знати при створенні інтер'єру невеликих віталень

 

У маленьких залах рекомендується використовувати більше вертикальних поверхонь. Такий прийом візуально витягає простір і робить зручним переміщення всередині кімнати. Табу в даній обстановці накладається на об'ємні речі: габаритний диван, телевізор з великим екраном, гігантські люстри. Враховуйте також, що візуально зменшують простір матові поверхні та темні кольори. Не перенасичуйте кімнату предметами, це створює відчуття захаращеності.

Для освітлення невеликої кімнати рекомендується використовувати підвісні світильники, бра або торшери. Вони допоможуть розділити приміщення на зони і створити оригінальний інтер'єр.

Відповідними стилями для маленьких віталень вважаються сучасні напрямки. Вибирайте меблі з легких прозорих матеріалів і застосовуйте в оформленні дзеркала. Останні додають приміщенню більше світла і простору, при цьому найкраще розміщувати їх напроти вікон або красивих картин.

Це основні моменти, як облаштувати маленьку вітальню. Трохи терпіння та фантазії — і навіть крихітне приміщення стане найстильнішим, найзатишнішим місцем в будинку.

Дата
Корисні поради
Схожі публікації
11 травня 2019
Корисні поради
Організація гардеробної кімнати
Гардеробна кімната являє собою, по суті, впорядковану систему полиць, стелажів, корзин і т. д. Всі вони розташовані таким чином, щоб речі були на виду. У цьому принципова відмінність вбиральні від комор і глибоких шаф. Дуже часто цю роль виконує шафа купе. Це найпростіше рішення, але все ж не зовсім одне й те саме.
11 травня 2023
Корисні поради
Меблювання бізнесу: вибір підрядника, ціни та етапи роботи
* Меблювання офісів, як розпочати пошуки підрядника? * Які офісні меблі виготовляє Стерх *Як ми закриваємо проєкти «під ключ» *Ціни на офісні меблі від Стерх
12 лютого 2020
Корисні поради
Модульний диван: як уникнути одноманітності в інтер'єрі за допомогою м'яких меблів
Відсутність змін в інтер'єрі з часом набридає, і хочеться щось змінити або додати нові деталі в обстановку.