Книжкові шафи, домашні бібліотеки - поради по оформленню

Сучасний світ масово використовує інтернет і різні гаджети. Є електронні та аудіокниги, їх можна відтворювати на комп'ютерах, планшетах, телефонах і навіть плеєрах. Але ніщо з перерахованого вище не зрівняється з друкованою книгою, адже вона несе не тільки текст, а ще й душевне тепло, тактильні відчуття і чудовий запах свіжої друкарської фарби.

Якщо ви належите до числа книголюбів, то вам напевно знайома проблема зберігання видань. Добре, якщо площа будинку дозволяє виділити кімнату під бібліотеку, але в більшості з нас немає такої можливості, а значить потрібно виходити з ситуації іншими способами.

Наявність книжкової шафи або бібліотеки в будинку дає можливість утримувати в порядку книжки і дрібні речі, через які зазвичай найбільший безлад. Є два типи даної меблів. Перший тип - це відкриті стелажі, другий - шафи з орними і розсувними дверима, які зазвичай мають скляну основу.

Кожен з цих типів має свої недоліки. Відкриті полиці служать місцем для скупчення пилу, крім цього, книги потрапляють під сонячне світло, через що їх сторінки жовтіють. Але в герметично закритій шафі зберігати папір теж не можна, їй потрібна мінімальна вентиляція. Тому оптимальний варіант для книг - це закриті шафи з дверцятами.

Особливості вибору шаф для книг

Закриті шафи з орними системою забезпечують вентиляцію, до того ж, виглядають в інтер'єрі дуже витончено. Можна вибрати на замовлення будь-який фасад, який впишеться в загальну атмосферу. Встановити книжкову шафу такого типу можна в будь-якій кімнаті: у вітальні, спальні, передпокої, кабінеті. Головна умова - це відсутність вологи, інакше книги зіпсуються.

Зручний варіант - шафа купе для книг, вбудований в нішу. Він не займає корисну площу в будинку, до того ж, такий варіант дуже економний, адже не потрібно платити за бічні і задню стінки, а також за підлогу і стелю. Коли в будинку колекція книг дуже велика, можна задіяти простір навколо віконних прорізів.

Оптимальна глибина книжкової шафи близько 35 см, але якщо робити меблі на замовлення, можна вибрати будь-які габарити. За бажанням полки будуть вміщати в себе один або два ряди видань. Не потрібно робити шафа глибше, ніж потрібно книгам, адже на що залишився ділянці буде збиратися пил, до того ж, важливо економно використовувати площу будинку.

Не можна забувати і про те, що багато книг - це велике навантаження на шафу. Щоб уникнути просідання, полки в довжину повинні бути не більше 60 см. Якщо ж по дизайнерської задумом полки повинні бути дуже довгими, їх необхідно зміцнювати перегородками, які послужать підпорами. З цією ж метою при виготовленні великих книжкових шаф використовують планки з ДСП, якими полки зміцнюють знизу.

Матеріал для виготовлення книжкових шкаф

Найбільш економний варіант - це ДСП. Також меблі можна зробити з МДФ, але цей матеріал важкий і дорожче двох попередніх. Шикарні і довговічні варіанти - це книжкові полиці з цільного дерева, але і вартість у них шикарна.

Для фасадів найчастіше використовують скло. Тут маса видів - прозоре, тоноване матовою або кольоровою плівкою, рельєфне. Завдяки плівці скло захищене від ударів, навіть якщо буде тріщина, то фасад не розсиплеться.

Пам'ятайте, що книжкова шафа виконує не тільки практичну роль, він ще й служить прикрасою інтер'єру, надає йому шарм і затишок. Щоб такі меблі ідеально вписалася і дизайн кімнати, краще робити її на замовлення. Так ви зможете вибрати зовнішній вигляд виробу, а також його габарити. Компанія Стерх готова прийти вам на допомогу і в короткий термін виготовити підходящу шафу для вашої колекції книг.

Дата
Корисні поради
Схожі публікації
05 травня 2019
Корисні поради
Поради щодо вибору меблів в дитячу
Купівля меблів в дитячу кімнату - це відповідальне завдання для батьків, адже на перший план виходить екологічність і безпеку, хоча сама дитина звертає увагу тільки на зовнішній вигляд. Від того, як облаштована перша особиста кімната малюка, залежить його фізичне і психологічне здоров'я.
01 вересня 2020
Корисні поради
Меблі на замовлення у нову квартиру: секрети успішного вибору
В якій послідовності купувати меблі в нову квартиру і як нічого при цьому не забути? Пропонуємо кілька порад, як обставити будинок стильно, зі своїми родзинками, і не переплатити. І що придбати в першу чергу?
11 травня 2023
Корисні поради
Меблювання бізнесу: вибір підрядника, ціни та етапи роботи
* Меблювання офісів, як розпочати пошуки підрядника? * Які офісні меблі виготовляє Стерх *Як ми закриваємо проєкти «під ключ» *Ціни на офісні меблі від Стерх