Що таке корпусні меблі

Загальна картина кімнати формується меблями. Ці конструкції забезпечують функціональність, задають настрій, підтримують стилістичне спрямування в інтер'єрі. Корпусні меблі — те, без чого не обійдеться жодна кімната. Такі варіанти встановлюються у вітальні, коридорі, на кухні, спальні та дитячій. До цієї категорії відносяться шафи, комоди, полки, комп'ютерні столи, стелажі та інші елементи, в основі яких — каркас. Корпусні меблі формуються з горизонтальних і вертикальних поверхонь, що утворюють цілісну конструкцію. Основне призначення таких предметів — розміщення і зберігання різних речей. У чому переваги конструкцій, як їх вибрати і з яких матеріалів створюються елементи корпусного типу?

Особливості конструкції

Корпус — жорстка основа виробів. Вона складається з горизонтальних або вертикальних елементів, які з'єднані між содою під прямим кутом. До корпусу приєднуються інші деталі, які створюють простір для зберігання речей: секції, полки, фурнітура та напрямні. За конструкцією меблі діляться на:

  • секційну;
  • блочну;
  • комбіновану;
  • стелажну.

Основні елементи виробів такого типу: дверцята, задні і бічні стінки, кришки, дно. Перші не тільки приховують наповнення всередині, але і виконують декоративну функцію. Сьогодні існують моделі різних форм і розмірів для обстановки кімнат будь-якого призначення. В каталогах деяких виробників є і м'які корпусні меблі, яка додатково оснащені ящиками для зберігання речей, об'ємними підлокітниками з секціями, що підвищує їх функціональність.

Матеріали виконання

Основні матеріали для виробництва корпусних меблів: МДФ, ДСП або ЛДСП, масив дерева. Перші три характеризуються відмінною міцністю, легко піддаються обробкам. Конструкції з даних матеріалів представлені різноманітністю стилів і забарвлень.

Меблі з масиву втілюють в собі елегантний дизайн. Це міцні і надійні конструкції, які використовуються в класичних і сучасних інтер'єрних рішеннях. Але їх вартість вище, ніж ціна виробів з МДФ або ДСП.

Задні стінки конструкцій закриваються фанерними листами, а фасад може бути прикрашений дверцятами зі скла, металу, бамбука або емалі.

Переваги корпусних меблів

Купівля корпусних меблів дозволяє створити «стінку» з урахуванням власних уподобань, облаштувати кімнату тільки необхідними елементами. Варіанти збірки індивідуальні. Але це не єдина перевага корпусних меблів. Інші плюси таких конструкцій:

  • мобільність. Ви можете розібрати «стінку», змінити положення складових елементів, доповнити її новими предметами. З нею легко планувати інтер'єр і розширювати функціонал;
  • універсальність. Серед розмаїття варіантів можна підібрати рішення для стиля кімнати, класичного або сучасного. Індивідуальні корпусні меблі впишуться у будь-який інтер'єр;
  • функціональність. У таких системах можна розмістити велику кількість предметів і речей, горизонтальні поверхні використовуються в якості місця для побутової техніки або елементів декору.

Багато виробників реалізують послугу виготовлення меблів на замовлення. Це дозволить створити предмети з ексклюзивним дизайном і параметрами, які допоможуть раціонально використовувати вільний простір в кімнаті. Вартість корпусних меблів формується кількістю елементів, розмірами і матеріалами виконання. Ви можете зібрати набір, який дозволить вкластися в запланований бюджет на обстановку вітальні, кухні, коридора.

Рекомендації по вибору

Меблі забезпечують комфорт і зручність для всіх членів сім'ї. Щоб вони довго виконували свої функції, необхідно не поспішати з покупкою і грамотно підійти до вибору. Одні з головних критеріїв — розміри і матеріали. Корпусні меблі повинні бути міцними, надійними, жорсткими і стійкими. Зверніть увагу, що підлогові і підвісні шафи не рекомендується міняти місцями.

Ще один критерій — дизайн корпусних меблів. Вони повинні гармонійно поєднуватися з обраним стилістичним оформленням кімнати, доповнювати загальну картину в інтер'єрі. В каталогах виробників є варіанти для класичних і сучасних напрямів. Продумуйте поєднання елементів і їх розміщення. Дверцята або ящики повинні вільно відкриватися, не закривати доступ до інших секцій або блоків.

Здійснюйте покупку у надійних, перевірених виробників, які використовують якісні матеріали, надають гарантії на свою продукцію. Такі вироби прослужать довго, протягом тривалого терміну експлуатації збережуть свої функціональність і вигляд, допоможуть створити інтер'єр, наповнений унікальною атмосферою і індивідуальністю.

Дата
Корисні поради
Схожі публікації
11 травня 2019
Корисні поради
Організація гардеробної кімнати
Гардеробна кімната являє собою, по суті, впорядковану систему полиць, стелажів, корзин і т. д. Всі вони розташовані таким чином, щоб речі були на виду. У цьому принципова відмінність вбиральні від комор і глибоких шаф. Дуже часто цю роль виконує шафа купе. Це найпростіше рішення, але все ж не зовсім одне й те саме.
17 березня 2020
Корисні поради
Історія виникнення меблів
Меблі — це речі, які служать людині протягом усього життя, а іноді буває, що вона сама змінюється від народження до старості, а добротні якісні гарнітури залишаються, як нові. Про них жартують, що пам'ятають, коли «під стіл ще пішки ходили».
19 травня 2019
Корисні поради
Меблі при стінах неправильної форми
Планування деяких квартир дивують своїми формами. У будинках, які залишилися від радянських часів, а також в новобудовах, можна зустріти приміщення, стіни в яких не дають можливості правильно і зручно встановити шафу купе або вбиральню.