Як оформити підліткову кімнату

Як оформити підліткову кімнату. Декілька ідей для натхнення

Кімната підлітка – це окремий світ у межах однієї квартири. Для дитини, що подорослішала, важливо мати особистий простір, де вона буде відчувати себе комфортно і в безпеці. Тому навколишній інтер'єр повинен відповідати потребам тинейджера. А завдання батьків – максимально грамотно облаштувати приміщення, враховуючи захоплення й особливості характеру сина або дочки. Продумувати дизайн кімнати для підлітка доведеться до найдрібніших деталей. Робота ця непроста, і до створення інтер'єру обов'язково необхідно залучати майбутнього господаря.

Особливості оформлення кімнати для дівчинки

Ліжко стало маленьким, ляльки – нецікавими, а шпалери з принцесами перестали бути актуальними? Прийшов час переосмислити дизайн кімнати дівчинки-підлітка. Облаштування простору залежить від характеру і вподобань дитини, але як основу можна застосувати певний стиль інтер'єру. Пропонуємо взяти на озброєння такі ідеї:

  1. Оформте кімнату в сучасному стилі. Це передбачає раціональне використання простору, лаконічні, плавні лінії, функціональні меблі. Колірна гамма повинна бути стриманою, але можливе застосування яскравих акцентів. Наприклад, стіну можна прикрасити фотодруком або розписом.
  2. Створіть маленький Париж або Нью-Йорк. Оформлення кімнати у стилі французької столиці підійде романтичним, мрійливим панночкам. Інтер'єру властиві витонченість деталей, наявність великої кількості милих дрібничок. У колірній гамі переважає пастельна палітра: беж, персик, кремовий відтінок. Дизайн «Нью-Йорк» виділяється неформальністю, що має зацікавити підлітка. В оформленні присутні проста обробка й безліч декоративних елементів.
  3. Реалізуйте творчі амбіції у стилі поп-арт. Відмінний варіант для розвитку почуття прекрасного у яскравих, неординарних підлітків. Ключовим елементом такого простору стануть незвичайні меблі та декор.

У дизайні підліткової кімнати для дівчинки можливо використовувати також інші ідеї. Стилів оформлення обстановки багато: вибираючи, якому з них віддати перевагу, обов'язково враховуйте думку дочки.

Ідеї організації простору для хлопчика

Кімната для хлопця також повинна відповідати його уявленням про комфорт і затишок. Запропонуйте підлітку оформити простір в одному з наступних стилів:

  1. Індустріальний лофт. Для нього характерні «голі» цегляні стіни, бетон або асфальт (спеціальний) на підлозі, темні відтінки. В обстановці можливо поєднання вікових і нових меблів. Додадуть оригінальності, а також підкреслять стиль зістарені дзеркала, креативні дерев'яні або металеві стелажі.
  2. Мінімалізм. Обстановка в такій кімнаті відрізняється відсутністю громіздких предметів, габаритних меблів. Усі деталі інтер'єру лаконічні та прості. Бажані гра відтінків, контраст кольорів, оригінальна обробка, а також стильний декор.
  3. Кітч. Для бунтарів, які прагнуть до самовираження будь-яким шляхом, пропонуємо оформити нестандартне приміщення з великою кількістю яскравих деталей. Тут можна поєднувати різні кольори, строкаті деталі, кричущі аксесуари. Для оригінального оздоблення підходять незвичайні матеріали, наприклад плитка з мозаїкою.

Обговоріть ідеї дизайну кімнати для підлітка з сином, а потім разом приймайте рішення, у якому стилі оформляти простір. Використовуйте елементи декору, пов'язані з хобі або вподобаннями хлопчика. Враховуйте думку дитини та створюйте разом з ним затишну, оригінальну атмосферу в кімнаті.

Особливості оформлення маленьких приміщень

 

Не всі квартири дозволяють виділити підростаючій дитині простір великих розмірів. У такому разі облаштувати приміщення з комфортом допоможуть сучасні функціональні меблі. У дизайні маленької кімнати для підлітка на перший план виходять ергономічність та якість. Враховуйте наступні моменти:

  1. У невеликих приміщеннях рекомендується уникати громіздких шаф. Замість цього використовуються комоди, полки або стелажі. Останні до того ж допоможуть у зонуванні простору.
  2. Ліжко підлітка повинно відповідати зросту дорослої людини. З метою економії площі можна розглянути варіант молодіжного дивана, укомплектованого ортопедичним спальним місцем. У зібраному вигляді такі моделі не займають багато площі й використовуються для відпочинку або посиденьок з друзями.
  3. Для маленьких кімнат бажано купувати розкладні меблі. Сьогодні існує велика різноманітність моделей-трансформерів диванів, крісел, столів та ін. Хорошим рішенням для економії площі вважається використання двоярусних комплектів. Найчастіше зустрічається поєднання спального й робочого місця, коли нагорі розміщують ліжко, а внизу – письмовий стіл.
  4. Меблі для підлітка повинні бути практичними, легко митися й очищатися. Особливо актуальна для невеликого приміщення відсутність гострих кутів.

Щодо загального стилю, то для оформлення маленьких площ відмінно підходить сучасний дизайн кімнати для підлітка. Лофт, модерн, хай-тек передбачають поєднання лаконічності й комфорту. Бажано використовувати світлі відтінки, які візуально збільшують простір. Якщо підлітку не подобається або він вважає такий варіант нудним, можна одну стіну пофарбувати в його улюблений колір. Це стане яскравим оригінальним акцентом в інтер'єрі приміщення.

Висновок

Створення молодіжної кімнати – непросте, але дуже цікаве завдання. Це може стати спільною справою, об'єднати батьків і підлітка. У реалізації проєкту допоможуть готові ідеї дизайнерів, а побажання дитини привнесуть оригінальність та неповторність до обстановки.

Дата
Про дизайн
Схожі публікації
04 травня 2019
Про дизайн
Створюємо ідеальну дитячу кімнату
Найпопулярнішими на сьогоднішній день залишаються шафи купе, які ідеально підходять для будь-яких планувань дитячих кімнат.
28 квітня 2020
Про дизайн
Тренди в дизайні кухні 2020 року