Матеріали для виготовлення кухні: властивості і переваги - Стаття на сайті Sterh.ua

Матеріали для виготовлення кухні: властивості й переваги

Практичність і привабливість – основні вимоги до сучасних кухонь. Це приміщення має бути не лише затишним, викликаючи бажання зібратися всією сім'єю, але й комфортним. Щоб уникнути помилок у виборі кольору, розмірі меблів та інших недоліків, краще замовляти кухню за індивідуальним проєктом. Це гарантує, що предмети обстановки відмінно впишуться в приміщення.

Характеристики матеріалів

Сьогодні нескладно виготовити красиву й доступну кухню на будь-який бюджет. При виборі матеріалів враховуйте не лише їх вартість, але й технічні характеристики, екологічність, довговічність. Найбільшою популярністю користуються:

  1. ЛДСП. Має вигляд деревно-стружкової плити, виготовленої зі стружки у поєднанні з фенолформальдегідною смолою. Це досить жорсткий, стійкий до ушкоджень матеріал. Його поверхня покривається спеціальною плівкою, зробленою з паперу з просоченням зі смоли меламіну. Цей матеріал імітує фактуру різних порід дерева й виготовляється у багатій колірній гамі. Кухні з ЛДСП недорогі, тому дозволяють заощадити не на шкоду якості та красі меблів.
  2. MDF. Це деревно-волокниста плита, виготовлена з дрібної тирси. Вона скріплюється парафіном і лігніном. Матеріал екологічно чистий, тому не виділяє в атмосферу шкідливих хімічних речовин. Його сильна сторона – оптимальне співвідношення між жорсткістю й товщиною. Завдяки гладкій поверхні, плити вимагають мінімальної обробки. Широкий вибір відтінків дозволяє підібрати оптимальний під будь-яку кухню.
  3. ДВП. Цей матеріал є деревно-волокнистою плитою, яку виготовляють методом подрібнення дерева. Для скріплення волокон між собою застосовують полімери. Цей матеріал має маленьку товщину і зазвичай використовується для виготовлення днища, меблевих перегородок. Він стійкий до вологи, створюється у безлічі кольорів і недорого коштує.
  4. Шпона. Кухні з обробкою з цього матеріалу – прекрасна альтернатива масиву дерева. Шпона – це тонке покриття з міцних сортів деревини, що має товщину до 3 мм. Його накладають поверх плит МДФ. За умови правильної обробки кухні зі шпону зовні нічим не відрізняються від дерев'яних. Для додаткового захисту на їх поверхню наносять спеціальне матове або глянсове покриття. При виготовленні шпони використовуються тільки натуральні компоненти, тому вона не виділяє небезпечних речовин в атмосферу. Вартість таких меблів значно нижча, ніж дерев'яних.
  5. Масив дерева. Головна перевага дерев'яних меблів – повна безпека для здоров'я. Це довговічний і міцний матеріал, який виглядає як новий навіть через десятки років. Масив дозволяє експериментувати з формами й фактурами, не вимагає додаткового забарвлення. Меблі з нього виглядають дуже дорого й аристократично.
  6. Пластик HPL. Він відрізняється високою міцністю, стійкістю до ушкоджень і ідеально гладкою поверхнею. Матеріал виготовляється в усіх можливих кольорах і часто імітує фактуру дерева. Поверхня може бути як матовою, так і глянсовою. Пластик універсальний і підходить для виробництва меблів в усіх стилях.

 Серед різноманіття матеріалів нескладно обрати оптимальний за кольором, вартістю та характеристиками.

Способи зменшення витрат

Красива і практична кухня не обов'язково коштує великих грошей. Достатньо грамотно підійти до вибору стилю меблів – і ви значно зменшите витрати на замовлення гарнітура. Бажано відмовитись від скляних вставок у шафах, замінивши їх глухими фасадами. Це допоможе заощадити до 20% від вартості меблів.

Обирайте кухні простих форм замість зігнутих і овальних. Вони обійдуться дешевше на 15-20%, але виглядають нічим не гірше.

Замість висувних ящиків краще замовити двопільні дверцята. Це допоможе зекономити на дорогій фурнітурі.

Знаючи особливості різних матеріалів і принципи вибору кухні, ви швидко підберете стильний і цікавий варіант для свого дому.

Дата
Про дизайн
Схожі публікації
12 травня 2019
Про дизайн
Розпис стін - створюємо ексклюзивний декор Вашого будинку разом з Picto-Flex
«Будь-яке зображення» це не маркетинговий хід - ви можете створити в своєму будинку фреску з зображенням ікони або ж відтворити улюблений твір живопису. Якщо так передбачає дизайнерська концепція, на штукатурці можуть бути нанесені фотографії всіх ваших членів сім'ї, Ваші особисті фотографії або красиві пейзажі.
04 травня 2019
Про дизайн
Створюємо ідеальну дитячу кімнату
Найпопулярнішими на сьогоднішній день залишаються шафи купе, які ідеально підходять для будь-яких планувань дитячих кімнат.
09 березня 2023
Про дизайн
20 стильних дизайнів фасадів шаф
Добірка фасадів із різних матеріалів та різних дизайнів: дзеркальні, з малюнком, прозорі, з МДФ чи дерева